یک رژیم غاصب و حملات هدفمند به محیط زیست

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

یک رژیم غاصب و حملات هدفمند به محیط زیست

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

به گزارش گروه علمی کشاورزنیوز، محیط زیست و تلاش برای جلوگیری از آسیب به منابع طبیعی، مورد توجه بسیاری از کشورها و شخصیت ها حقیقی و حقوقی است، به طوری که نشست ها، سمینارها و کارگاه های زیادی در همین راستا، برای ایجاد جهانی مناسب و در خور برای ادامه حیات انسان ها برگزار می شود.
اما محیط زیست در سرزمین فلسطین از سال ۱۹۶۷ گرفتار مشکلات و معضلات فراوانی است که در تخلفات و جرایم هدفمند و برنامه ریزی شده اشغالگران صهیونیست ریشه دارد.
این مشکلات ابتدا با تصرف زمین های فلسطینیان و محروم کردن مالکان اصلی از حق کنترل منابع طبیعی شان آغاز شد و با سرقت افزون بر ۸۵ درصد از منابع آب آنها ادامه یافت. هم اکنون سهم آب مصرفی هر فلسطینی به ۹۰ متر مکعب در سال رسیده و این در حالی است که اشغالگران با آلوده کردن آب های زیرزمینی فلسطینیان با فاضلاب، جنایت مضاعفی را در حق آنها و محیط زیست مرتکب می شوند.
اقدام برای کاهش منابع طبیعی فلسطین، از بین بردن درختان منطقه، تخلیه پسماندهای شیمیایی کارخانه های صهیونیست ها در اراضی فلسطینی که موجب بحران هایی عظیم برای سلامت فلسطینیان و تنوع زیستی محیط زیست منطقه می شود، از دیگر بخش های حملات خشونت بار صهیونیست ها است که برای بیرون راندن فلسطینیان از میهنشان و در هم شکستن مقاومت آنها به طور مستمر ادامه دارد.
تمامی این جرایم در حالی است که اشغالگران از ایجاد محل های مخصوص دفن بهداشتی زباله نیز جلوگیری می کنند و علاوه بر این، ساخت دیوار حائل توسط آنها زمین ها و منابع طبیعی بیشتری از فلسطینیان را می بلعد.
به واقع، رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را به مکانی نامناسب برای زندگی تبدیل کرده که فاقد بدیهی ترین نیازهای یک زندگی پاکیزه و سالم است.
راه اندازی هشت کارخانه در اطراف منطقه طولکرم در کرانه باختری رود اردن که لطمات زیادی به محیط زیست وارد می کنند، تنها یکی از مواردی است که دامنه آسیب رسانی زیست محیطی صهیونیست ها را نشان می دهد.
در حقیقت، اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی که با پشتیبانی ضمنی و علنی حامیان این رژیم ادامه دارد، مانعی در برابر بهره مندی فلسطینیان از منابع طبیعی به ویژه منابع آب و خاک و نیز برخورداری از محیط زیست پاکیزه و عاری از آلاینده های هوا، آب و خاک است، آلاینده هایی که شهرک نشینان صهیونیست عامل آن هستند.
بر این اساس، در کنار ضرورت همگرایی و وحدت فلسطینیان، حمایت ملت های آزاده جهان از حقوق ملی فلسطینیان همچون حق بازگشت و تعیین سرنوشت، می تواند نخستین گام برای رسیدگی به تهدیدهای محیط زیستی فراروی ملت و محیط زیست فلسطین باشد.
*براساس گزارش اتحادیه کمیته های کار زراعیUAWC
علمی**۲۰۱۷

انتهای پیام /*

نوشته یک رژیم غاصب و حملات هدفمند به محیط زیست اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس