چهار هزار و ۸۷۹ هکتار از زمین های تیران و کرون به اراضی ملی بازگشت

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کشاورزنیوز:

مهدی عالی پور روز جمعه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: این زمین ها توسط افراد حقیقی تصرف شده بود که با پیگیری واحد حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان و رای دادگستری شهرستان رفع تصرف شد.
وی افزود: این زمین ها در قالب ۱۳ پرونده بررسی و با صدور رای محاکم قضایی شهرستان به اراضی ملی بازگشت و برای متخلفان، مجازاتی در نظر گرفته شد.
رئیس اداره مناطع طبیعی شهرستان تیران و کرون با اشاره به اینکه تلاش این اداره پیشگیری از تصرف غیرقانونی اراضی ملی این شهرستان است، گفت: طرح بازرسی و گشت زنی در سطح شهرستان توسط یگاه حفاظت اداره منابع طبیعی انجام و در صرت مشاهده تخلف با تشکیل پرونده ، مراتب در واحد حقوقی بررسی می شود.
وی از مردم خواست نسبت به حفظ اراضی ملی حساس باشند و در صورت تخلف، مراتب را به اداره منابع طبیعی شهرستان گزارش کنند.
عالی پور با اشاره به اینکه شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان تیران و کرون با حضور رئیس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب، فرماندار و ادارات مرتبط با موضوع تشکیل می شود، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه نسبت به برخورد با متخلفان و متصرفان اراضی ملی و اهمیت موضوع ، برای برخورد با متخلفان، همکاری خوبی بین دستگاه قضایی استان و اداره کل منابع طبیعی شهرستان تیران و کرون وجود دارد.
تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.
مجموع مساحت اراضی این شهرستان ۱۷۲ هزار هکتار است که ۱۳۰ هزار هکتار آن را عرصه های ملی و دولتی و ۴۱ هزار هکتار آن را زمین های زراعی، باغی و مستحدثات تشکیل می دهد.
ت/مهد/ ۷۱۳۷ / ۲۰۹۳

انتهای پیام /*

نوشته چهار هزار و ۸۷۹ هکتار از زمین های تیران و کرون به اراضی ملی بازگشت اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس