وزیر نیرو: اروپا و خاورمیانه می توانند بازار هدف محصولات کشاورزی کرمانشاه باشند

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

وزیر نیرو: اروپا و خاورمیانه می توانند بازار هدف محصولات کشاورزی کرمانشاه باشند

کشاورزنیوز:

به گزارش ایرنا، حمیدرضا چیت چیان عصر دوشنبه در نشست فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی استان که با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه جزو استان هایی است که در بخش کشاورزی از ظرفیت و توان بالایی برخوردار است.
وی افزود: البته کرمانشاه قبل از پرداختن به کشاورزی باید بازارهای هدف خود و محصولات مورد نیاز آن ها را شناسایی و بر این اساس به تولیدات بپردازد.
چیت چیان تصریح کرد: هم اکنون بخش عمده ای از محصولات تولیدی استان کرمانشاه به عراق صادر می شود اما باید با یک بازنگری و برنامه ریزی میان مدت، زمینه ای فراهم شود تا محصولات کشاورزی این استان به کشور روسیه، کشورهای عربی منطقه و حتی اروپا صادر شود.
وزیر نیرو در ادامه ضمن مناسب خواندن وضع آب استان، از کرمانشاه به عنوان یکی از استان هایی یاد کرد که بیشترین سرمایه گذاری طرح های آبی در آن اجرا می شود.
وی گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در طرح گرمسیری استان، چهار هزار میلیارد ریال در طرح تونل اننقال آب نوسود و سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در سایر طرح های آبی، بخوبی بیانگر حجم بالای سرمایه گذاری آبی در استان کرمانشاه است.
چیت چیان همچنین با اشاره به اجرای طرح گرمسیری در کرمانشاه، این طرح را بزرگترین پروژه آبی در دست اجرای کشور معرفی کرد و گفت: به دو شیوه می توان از این طرح عظیم استفاده کرد.
وزیر نیرو تصریح کرد: روش اول استفاده از این طرح به شیوه سنتی است که جز خسارت و زیان دهی چیزی به همراه ندارد و روش دوم هم استفاده از آن به شیوه صنعتی است که در نهایت، توسعه پایدار و رونق اقتصادی را به همراه خواهد داشت.
چیت چیان با بیان اینکه ‘در استان کرمانشاه برخلاف بسیاری از استان های دیگر که با محدودیت آب مواجه هستیم، محدودیتی نداریم’ گفت: هم اکنون در کرمانشاه بیش از چند صد میلیون متر مکعب آب وجود دارد که می توان براحتی از آن برای تقویت بخش صنعت استفاده کرد.
وی یادآور شد: وجود آب مناسب در غرب کشور در صورتی که بدرستی از آن استفاده شود می تواند این منطقه را به مرکز ثقل توسعه کشور تبدیل کند.
وزیر نیرو در پایان از امکانات خوب مالی این وزارتخانه در سال ۹۴ خبر داد و گفت: در این سال به اندازه سال های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ کار صورت گرفت.
شبک**۷۴۵۸**۸۰۶۶**۱۵۰۴

انتهای پیام /*

نوشته وزیر نیرو: اروپا و خاورمیانه می توانند بازار هدف محصولات کشاورزی کرمانشاه باشند اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس