متخلفان صید ماهی با موتور برق در سردشت دستگیر شدند

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

متخلفان صید ماهی با موتور برق در سردشت دستگیر شدند

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

خالد بایزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر صید ماهی با موتور برق در اطراف رودخانه زاب، مأموران یگان حفاظت محیط زیست سردشت بلافاصله به محل اعزام شده و مشاهده کردند که چند نفر متخلف با موتور برق در حال صید غیرمجاز ماهی از این رودخانه هستند.
وی ادامه داد: متخلفان به محض مشاهده مأموران پس از جاگذاشتن موتور برق، سوار خودرو شده و از محل متواری شدند.
بایزیدی اضافه کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت، متخلفان شناسایی و برای اعمال قوانین و مقررات زیست محیطی و تشکیل پرونده تخلف به مقامات قضایی معرفی شدند.
وی افزود: استفاده از این نوع دستگاه های الکتریکی برای صید ماهی با توجه به اینکه می تواند زیان های غیرقابل جبرانی به محیط زیست و زندگی جانوران آبزی و کنار آبزی وارد کند، ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.
استفاده از موتور برق و جریان الکتریسیته موجب فلج شدن ماهی ها می شود و صیادان پس تلف شدن ماهی ها، آنها را با تور از سطح آب جمع آوری می کنند.
شعاع عمل این دستگاه با توجه به ولتاژ دستگاه متغیر است و علاوه بر ماهی ها، دیگر جانداران موجود در آب ها، مانند مارهای آبی را نیز از بین می برد.
صید غیرمجاز ماهی با جریان الکتریسته یکی از روش های کشتار دسته جمعی ماهیان است که عواقب سوئی بر مجموعه اکوسیستم آبی در محل صید و نیز خطر برق گرفتگی شدید برای صیادان را در پی دارد.
زاب یکی از رودخانه های دایمی آذربایجان غربی است که از دامنه های زاگرس سرچشمه گرفته و پس از عبور از شهرستان پیرانشهر به سوی سردشت ادامه می یابد و در محدوده این شهرستان به طرف غرب جریان پیدا کرده و با ورود به خاک عراق سرانجام به دجله می ریزد.
رودخانه زاب دارای جریان آب دایمی است و در سرتاسر سال خشک نمی شود.
زاب و درهٔ عمیق آن یکی از دیدنی ترین رودخانه های استان های غربی به شمار می رود که به خودی خود دارای جاذبه های گردشگری است.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.
۶۱۸۵/۱۹۰۵

انتهای پیام /*

نوشته متخلفان صید ماهی با موتور برق در سردشت دستگیر شدند اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس