قطار حومه ای گلبهار-مشهد با فاینانس چینی ساخته می شود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کشاورزنیوز:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فردا با حضور محسن نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران قرارداد مشارکت قطار حومه ای شهر جدید گلبهار-مشهد با پیمانکاری ایرانی و فاینانس تامین شده از سوی یکی از بانک های چینی مبادله می شود.

چند روز پیش نیز قرارداد قطار حومه‌ای ۱۲۰۰ میلیارد تومانی اصفهان-نجف‌آباد بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شهرداری نجف آباد امضا شد.

پورسیدآقایی معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم انعقاد این قرارداد با بیان این‌که یک خط مترو در مدت ۱۵ تا ۲۰ سال ساخته می‌شود، گفت: قطار حومه‌ای ۳۰ کیلومتری اصفهان-نجف‌آباد طی سه سال و با هزینه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی ساخته می‌شود.

وی با بیان این‌که به نظر می‌رسد لازم است حتما سازمان مشخصی را به‌عنوان متولی قطارهای حومه‌ای داشته باشیم که در برنامه ششم چنین برنامه‌ای را دارد، گفت:  در مقایسه با ساخت هر خط مترو که ۱۵ تا ۲۰ سال زمان برده است این زمان خیلی خوب است و مطمئنم سایر شهرها نیز همین الگو را دنبال خواهند کرد و ما هم آمادگی اجرای این مُدل را داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که شهرستان‌ها خواستگاه قطارهای حومه‌ای هستند، افزود: ۶۰ هزار نفر در روز با این قطار جابجا می‌شوند که کاهش آلودگی و تلفات جانی کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

نوشته قطار حومه ای گلبهار-مشهد با فاینانس چینی ساخته می شود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس