فرماندار تویسرکان: توسعه کشت گلخانه ای، سیاست راهبردی دولت در شرایط کم آبی است

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

فرماندار تویسرکان: توسعه کشت گلخانه ای، سیاست راهبردی دولت در شرایط کم آبی است

کشاورزنیوز:

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند سه شنبه در آیین بازدید از کشت های گلخانه ای بخش قلقلرود تویسرکان افزود: اکنون با توجه به کمبود منابع آبی، توسعه کشت های پر آب بر توجیه کارشناسی و اقتصادی ندارد و باید تدابیر لازم برای تغییر الگوی کشت عملی شود.
وی بیان کرد: دشت قلقلرود تویسرکان که با برخورداری از منابع آب های زیر زمینی، دشتی پرآب محسوب می شد اکنون با مشکل منابع آبی رو به رو است و در چنین شرایی توسعه ک های گاخانه ای اثر بخش است.
مومیوند ایجاد اشتغال علاوه بر کاهش قابل توجه میزان آب لازم را از مزیت های توسعه کشت گلخانه ای عنوان و اضافه کرد: اکنون پنج هکتار کشت گلخانه ای در شهرستان تویسرکان وجود دارد که بیشتر محصولات آنها خیار و گوجه فرنگی است.
وی از احداث زیر ساخت های مرحله دوم شهرک گلخانه ای فرسفج تویسرکان خبر داد و اذعان کرد: توسعه کشت های گلخانه ای این منطقه، اشتغالزایی مناسبی را هم به دنبال دارد.
مومیوند تاکید کرد: اداره جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع باید با استفاده از ظرفیت کارشناسان خود، مردم را در فرآیند توسعه کشت های گلخانه ای کمک کنند.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در ۹۰ کیلومتری شهر همدان است که همانند بسیاری از مناطق مختلف کشور در سال های اخیر و به دنبال کاهش بارش ها و برداشت های بی رویه و غیر مجاز از منابع آبی با کمبود ذخیره های آب زیر زمینی مواجه شده و تغییر الگوی کشت یکی از اثر گذارترین راهکارها برای حل مشکلات آن به حساب می آید.
فرسفج یکی از سه شهر شهرستان تویسرکان و مرکز بخش قلقلرود این شهرستان است که در ۲۰ کیلومتری جنوب تویسرکان واقع شده است.
۷۵۲۴/۶۹۹۳

انتهای پیام /*

نوشته فرماندار تویسرکان: توسعه کشت گلخانه ای، سیاست راهبردی دولت در شرایط کم آبی است اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس