فرماندار: تامین آب شرب و گازرسانی به روستاها مطالبه مردم پلدشت از رئیس جمهوری است

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

فرماندار: تامین آب شرب و گازرسانی به روستاها مطالبه مردم پلدشت از رئیس جمهوری است

به گزارش کشاورزنیوز؛

اکبر عبدالله نژاد روز دوشنبه در جریان سفر رئیس جمهوری به استان افزود: برای تامین آب آشامیدنی شهر پلدشت با خرید دستگاه آب شیرکن مشکل میان مدت شهر حل شده اما در بلند مدت، این شهرستان نیازمند تامین آب آشامیدنی از منابع مطمئن است.
وی ادامه داد: شاخص گازرسانی به روستاهای شهرستان پلدشت تنها ۱۳ درصد است بنابراین گازرسانی به روستاهای پلدشت نیز دیگر خواسته مردم و مسئولان این منطقه از دولت تدبیر و امید است.
عبدالله نژاد اظهار کرد: با توجه به راه اندازی پایانه مرزی پلدشت و تردد روزانه یکصد دستگاه کامیون از این پایانه، ضروری است جاده مربوط به این پایانه معروف به جاده پلدشت ـ مرنگلر تعریض شود.
احداث مراکز بهداشتی در راستای اجرای طرح تحول سلامت، ایجاد مدرسه شبانه روزی ۱۲ کلاسه با توجه به بافت عشایری منطقه و احداث مرکز فنی و حرفه ای از دیگر مطالبات مردم پلدشت از رئیس جمهوری است.
فرماندار پلدشت بیان کرد: برای جلوگیری از روانه شدن پساب های خانگی به رودخانه ارس احداث تصیفه خانه فاضلاب در این شهرستان ضروری است.
وی ادامه داد: با سفر رئیس جمهوری به استان امید می رود اعتبارات لازم برای پروژه های نیمه تمام اختصاص یابد که در این صورت سفر کاروان تدبیر و امید به استان دستاوردها و نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت.
فرماندار پلدشت همچنین با اشاره به کلنگ زنی سد خاکی کرم آباد پلدشت با حضور وزیر نیرو گفت: اجرای این طرح اشتغال پایدار و رونق کشاورزی را رقم می زند.
عبدالله نژاد با بیان اینکه شهرستان پلدشت از ظرفیتهای آبی و خاکی منحصر به فردی برخوردار است، افزود: امروز شهرستان پلدشت شاهد کلنگ زنی سد کرم آباد با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو خواهد بود.
وی اظهار کرد: این سد مخزنی با گنجایش ۵۳ میلیون متر مکعب ۲۳ هزار هکتار از اراضی منطقه را آبیاری می کند.
فرماندار پلدشت ادامه داد: با بهره برداری از این سد، کشاورزی در منطقه شکوفا شده و شاهد توسعه پایدار خواهیم بود.
عبدالله نژاد کلنگ زنی سد خاکی کرم آباد را از دستاوردهای بزرگ سفر رئیس جمهوری به استان در حوزه کشاورزی عنوان کرد.
شهرستان پلدشت در شمال آذربابجان غربی و در ساحل جنوبی رودخانه ارس و در جوار مرزهای جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است.
۸۱۳۵/۱۹۰۵

انتهای پیام /*

نوشته فرماندار: تامین آب شرب و گازرسانی به روستاها مطالبه مردم پلدشت از رئیس جمهوری است اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس