صدور مجوز فعالیت مراکز «عرضه تا طبخ ماهی» در استان قزوین

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

صدور مجوز فعالیت مراکز «عرضه تا طبخ ماهی» در استان قزوین

ایرج رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: در راستای گرایش مردم به مصرف و دسترسی آسان به این غذای سالم، مجوز فعالیت مراکز «عرضه تا طبخ ماهی» در استان قزوین صادر شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه براساس آمارهای به‌دست آمده میزان سرانه مصرف ماهی در استان قزوین نصف میانگین کشوری است به طوری که میانگین کشور مصرف سالانه ۹ کیلو ماهی بوده و در استان قزوین هر فرد در یک سال ۵ کیلو ماهی مصرف می‌کند.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با توجه به اهمیت عرضه مناسب محصولات دریایی، خاطرنشان کرد: ماهی به خودی خود، غذایی سالم و مرغوبی است ولی در برخی مواقع به سبب عرضه نامناسب و غیربهداشتی، آلوده خواهد شد.

وی افزود: راه‌اندازی نخستین مرکز عرضه آبزیان ماهیان نشان‌دار کشور که تمام مشخصات و هویت ماهی از جمله تاریخ صید، محل صید وغیره مشخص بوده گامی موثر در عرضه بهداشتی و سالم این محصولات است که شهروندان می‌توانند با اطمینان خاطر اقدام به خرید کنند.

رحمانی عنوان کرد: در جامعه امروزی غذاهای فست‌فودی به سبب طبح سریع و آسان و در دسترس بودن در همه رستوران‌ها طرفداران بسیاری داشته که در نظر داریم محصولات دریایی را نیز همچون غذاهای فست‌فودی در اختیار شهروندان قرار دهیم تا سرانه مصرف ماهی در استان افزایش یابد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: افزایش سرانه مصرف ماهی در استان قزوین و ارتقاء سلامت شهروندان نیازمند فرهنگ‌سازی و حمایت مسئولان مربوط ‌و همچنین اصحاب رسانه بوده که باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد.

نوشته صدور مجوز فعالیت مراکز «عرضه تا طبخ ماهی» در استان قزوین اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس