صادرات ۲٫۵ میلیون تن فولاد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

صادرات ۲٫۵ میلیون تن فولاد

کشاورزنیوز (اخبارکشاورزی ایران) :

آمار عملکرد صدور فولاد خام بخش خصوصی در دوره ۹ ماهه سال جاری نشان می دهد در مجموع ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار تن به بازارهای هدف صادرات شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۱۸ درصدی دارد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، جدول صادرات فولاد بخش خصوصی در مدت۹ ماهه نخست سال جاری، حاکی از آن است که از مجموع کل صادرات با رقم ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار تن، سهم «بیلت و بلوم»(شمش فولادی) یک میلیون و ۶۹۸ هزار تن و اسلب ۸۶۷ هزار تن ثبت شد.
سال گذشته در ۹ ماهه (منتهی به آذر) یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن فولاد خام صادر شده بود که یک میلیون و ۱۵۷ هزار تن بیلت و بلوم و ۲۱ هزار تن اسلب صادر شده بود.
همچنین تولیدات فولادی صادراتی در این مدت به یک میلیون و ۵۱۹ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال(یک میلیون و ۵۸۵ هزار تن)، کاهش چهار درصدی را ثبت کرد.
بیشترین میزان صادرات تولیدات فولادی در ۹ ماهه سال جاری مربوط به ورق سرد با ۱۳۱ هزار تن است که در مقایسه با ۵۶ هزار تن صادر شده در دوره مشابه پارسال، افزایش ۱۳۴ درصدی دارد.
ورق پوششدار نیز در دوره این گزارش به میزان ۲۳ هزار تن صادرشد که نسبت به رقم ۲۱ هزار تن ۹ ماهه ۹۴، رشد ۱۰ درصدی را نشان می دهد.
همچنین میزان تیرآهن و میلگرد صادراتی در ۹ ماهه سال جاری به ترتیب ۱۵۹ و ۲۰۰ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با ارقام ۱۴۸ و ۲۴۴ هزار تن صادر شده در مدت مشابه پارسال، تیرآهن رشد هفت درصدی یافت، اما میلگرد ۱۸ درصد افت را نشان داد.
ورق گرم صادراتی در این مدت نیز ۹۷۸ هزار تن بود که در مقایسه با صدور یک میلیون و ۹۸ هزار تن مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد کاهش داشت.
سایر اقلام فولادی صادره در مدت ۹ ماهه سال جاری ۲۸ هزار تن بود که نسبت به رقم ۱۸ هزار تن صادراتی ۹۴ رشد ۵۶ درصدی را ثبت کرد.
جمهوری اسلامی چهاردهمین فولادساز جهان است و در منطقه پس از ترکیه قرار دارد؛ کشورهای مصر، عربستان، قطر، امارات و … بعد از ایران ایران قرار دارند.
قرار است سال جاری میزان صادرات فولاد خام کشور به ۶ میلیون تن برسد؛ پارسال برای نخستین بار بیش از ۴٫۱ میلیون صادرات فولاد ثبت شد.
براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴، ظرفیت فولاد کشور ۵۵ میلیون تن پیش بینی شده که از این رقم حدود ۱۵ میلیون تن به صادرات اختصاص دارد.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته صادرات ۲٫۵ میلیون تن فولاد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس