روزانه ۸۰ تن شیر بصورت خام از کنگاور خارج می شود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

روزانه ۸۰ تن شیر بصورت خام از کنگاور خارج می شود

کشاورزنیوز:

به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز شنبه در همایش گرامیداشت روز ملی شوراها در مجتمع یادگار امام (ره)، اظهار داشت: روستاهای زیادی در شهرستان کنگاور وجود دارند که از جاذبه های طبیعی و گردشگری منحصر به فردی برخور دارند که محل ورود گردشگران و مسافران می باشند.
وی اضافه کرد: می توان با استفاده از نوآوری و خلاقیت در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی، روستا را در مسیر توسعه و رونق گردشگری قرار دارد.
وی، تولید روزانه ۸۰ تن شیر در واحدهای گاوداری به جز مصارف خانگی که به خارج شهرستان ارسال می شود را تاسف بار توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: مسئولان شورای روستاها با ایده پردازی و ارائه راهکارهای خلاقانه از این فرصت های بی بدیل نهایت استفاده را ببرند.
خسروی با اشاره به اینکه کنگاور از نظر تولید وزنی عسل، رتبه های برتر استان کرمانشاه را داراست، تاکید کرد: تعاونی های تولیدی و توزیعی می توانند با ارائه راهکارهای عملی، علاوه بر اشتغال زایی و کسب درآمد برای شهرستان، از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها جلوگیری کنند.
وی گفت: روستاهای شهرستان کنگاور باید مهاجرت معکوس داشته باشند چرا که از پتانسیل های مختلفی همچون گردشگری، داروهای گیاهی، طبیعت بکر و دست نخورده و صنایع دستی (ساخت سازهای موسیقی) برخوردارند که باید با ایجاد زیرساخت های لازم شرایط را برای زندگی روستاییان فراهم کرد.
فرماندار کنگاور در ادامه با اشاره به اینکه کارهای عمرانی قابل توجهی در روستاها در جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و همچنین مهاجرت معکوس انجام شده، تصریح کرد: با تزریق اعتبار به روستاهایی که در آستانه خالی شدن کامل روستا قرار داشتند (بخش خزل) و اجرای کارهای عمرانی و خدماتی توسط پرسنل بخشداری به صورت شبانه روزی، توانستیم از مهاجرت آنها جلوگیری کنیم.
خسروی در پایان از اعضای شورای روستاهای شهرستان خواست با همگرایی و ایده پردازی در راستای آبادانی و توسعه روستای خود گام های عملی بردارند که در صورت ارائه طرح های درآمدزا، استقبال و حمایت دولت را در پی خواهد داشت.
شهرستان کنگاور دارای دو شهر، یک بخش، پنج دهستان و ۸۴ روستا است که در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

نوشته روزانه ۸۰ تن شیر بصورت خام از کنگاور خارج می شود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس