راهنمای جامع خرید کفش والیبال

استفاده از کفش مناسب و با کیفیت در والیبال بسیار مهم است زیرا برای انجام حرکاتی مانند پرش و داشتن سرعت و دقت و بسیاری از حرکات انفجاری دیگر ، نیاز به داشتن کفش مناسب و با کیفیت والیبال داریم.

داشتن این نوع کفش می تواند حرکات ذکر شده را به درستی و بدون مشکل انجام دهد. کفش های والیبال کاملاً به همین منظور طراحی و تولید شده اند. در زیر ما در مورد کفش های والیبال صحبت می کنیم و مواد ، وزن ، کیفیت و دوام آن را توصیف می کنیم.

بهترین نوع کفش والیبال کفشی است که وزن کمی داشته باشد و در هنگام استفاده توانایی چرخش داشته باشد. از دیگر ویژگی های کفش های والیبال می توان به مقاومت آن ، توانایی جذب و دفع ضربه ، رویه مناسب و زیره مناسب که از کرپ ساخته شده است اشاره کرد.

وزن کفش های والیبال

امروزه همه تولیدکنندگان در زمینه کفش ورزشی سعی کرده و موفق به تولید کفشی برای والیبال شده اند که در عین سبک بودن از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار هستند و بدین ترتیب کار بازیکنان والیبال را هنگام بازی راحت می کنند. بازیکنان والیبال می توانند تمام حرکات مورد نظر خود را با حداکثر سرعت انجام دهند.

مناسب ترین وزن برای کفش والیبال برای مردان کفشی با وزن بین 315 تا 425 گرم و کفش های والیبال برای زنان 250 تا 315 گرم است. عواملی که بر وزن کفش تأثیر می گذارند می توانند نحوه و نحوه ساخت ، مارک ، اندازه پا ، مدل ، مواد و مواد مورد استفاده برای تولید باشند. مطلوب ترین کفش های والیبال کفش های اسکس ، میزانو و نایک هستند که دارای وزن ایده آل هستند.

تنفس پا در کفش های والیبال

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم ، یکی از ویژگی های کفش مناسب والیبال تنفس پا در کفش است. یک کفش مناسب باید بتواند پا را تنفس کند. کفشی که برای والیبال تولید می شود باید از تور برای آن ساخته شود تا هوا به راحتی درون آن جریان داشته باشد و در هنگام تمرین و مسابقه نباید پای بازیکنان والیبال عرق کرده و خشک بماند. با تنفسی که در کفش انجام می شود ، بازیکن دیگر از خستگی زودرس رنج نخواهد برد و این ویژگی باعث افزایش دوام و مقاومت کفش نیز می شود. علاوه بر این ، این مزیت باعث بهبود عملکرد بازیکن می شود.

ویژگی کفش والیبال

مقاومت و دوام کفش های والیبال

امروزه با فناوری هایی که بدست آمده کفش هایی تولید می شوند که دوام و دوام بالایی دارند. یک کفش والیبال باید به بازیکن در هنگام واکنش های سریعی که قرار است ایجاد کند ، کمک کند. در نتیجه باید از کفشی استفاده شود که علاوه بر سبکی ، از کیفیت و مقاومت بالایی نیز برای دفع فشاری که به پای بازیکن وارد می شود ، برخوردار باشد.

انتخاب یک کفش با کیفیت تا حدود زیادی از پا محافظت می کند اما این محافظت در برابر همه آسیب ها نیست و تا حدی این محافظت صورت می گیرد. یک بازیکن والیبال می تواند برای یک فصل از کفشی مناسب و با کیفیت استفاده کند تا بتواند 3 تا 5 روز در هفته از آن در سالن بدن سازی و مسابقات استفاده کند. وقتی قسمت مچ پا در طول بازی به اندازه روزهای اول قوی نیست و آن قسمت را نمی پوشاند و به نوعی می توان گفت که در پا قرار نمی گیرد ، باید به فکر خرید نو باشید

توانایی دفع و جذب ضربه در کفش های والیبال

از ویژگی های کفش مناسب والیبال که در بالا نیز به آن اشاره شد ، توانایی دفع و جذب ضربات است. به عنوان مثال ، هنگامی که یک بازیکن برای ضربه زدن باید به هوا بپرد ، لازم است از کفش مناسب استفاده کنید تا هنگام فرود کفش ، ضربه وارد شده به پا را دفع کند.

این ویژگی از طریق کف نرم و ژل در قسمت پایین کفش تزریق می شود و از فشار و آسیب پا هنگام فرود جلوگیری می کند و این ضربات دفع می شوند. وجود این ویژگی در کفش از خستگی زودرس بازیکنان جلوگیری می کند. این باعث می شود قسمت میانی بسیار انعطاف پذیر باشد.

ته کفش والیبال

برای ساخت کفش های والیبال ، از دو ماده لاستیکی یا کرپ بسیار نرم و بادوام استفاده می شود. هر دو برای استفاده در محیط داخلی مناسب هستند. و به هیچ وجه نباید از آن در خارج از سالن استفاده شود زیرا باعث پاره شدن و آسیب رساندن به کفش می شود و دلیل آن نیز نرمی کف کفش است.

در تولید کفش های والیبال به زیره توجه زیادی می شود ، زیرا کف کفش باید ضرباتی را که هنگام فرود آمدن به پا وارد می کند دفع کند. علاوه بر این ، به سرعت بازیکنان را افزایش می دهد و به آنها کمک می کند تا پرش کنند. کف کفش والیبال 5 سانتی متر ارتفاع دارد و مناسب سالن بدن سازی است و به کف آسیب نمی رساند.

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس