خرید شکر تولید داخل توسط دولت برای خروج کارخانجات از رکود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کشاورزنیوز:

علی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: تولید داخلی شکر در کشور ۱٫۴ میلیون تن و مصرف این محصول  ۲٫۲ میلیون تن است، بنا بر این برای تامین مازاد آن باید اقدام به واردات کرد.

وی افزود: با وجود اینکه ما کمبود تولید این محصول را داریم اما در شرایط فعلی شرکت بازرگانی دولتی تصمیم گرفته است که نیاز خود را برای تامین ذخایر استراتژیک، به دلیل رکودی که بر تولید داخل حاکم است، از شکرهای‌داخلی خریداری کند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی یادآورشد: این اقدام مثبت برای اولین بار و برای حمایت از تولید کنندگان داخلی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مازاد داخلی به اندازه کل نیاز ما به واردات نیست خاطر نشان کرد: بخشی از نیاز ذخایر استراتژیک شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی که از بازار داخلی قابل تامین است برای بهبود وضع کارخانجات ازداخل تامین می‌شود.

قنبری در پاسخ به این سوال که امسال چه میزان ذخایر استزاتژیک شکر خواهیم داشت؟ تصریح کرد: رقم آن را به دلیل محرمانه بودن نمی‌توان اعلام کرد اما قطعا بخشی از نیاز امسال به این محصول از بازار داخلی تامین می شود.

گفتنی است،در مرداد ماه سال جاری وزارت جهاد کشاورزی با صدور اطلاعیه‌ای خبر از تولید بی سابقه و رکود تولید شکر، در کشور داد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است که شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات و ذخیره سازی ۳۰۰ هزار تن شکر را در دستور کار دارد و این میزان واردات برای تامین نیاز مردم صورت می‌گیرد و نافی حمایت از تولید داخلی نیست.

انتهای پیام//

نوشته خرید شکر تولید داخل توسط دولت برای خروج کارخانجات از رکود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس