تمامی فعالیت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی گنجانده شود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

تمامی فعالیت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی گنجانده شود

به گزارش کشاورزنیوز به نقل از خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غضنفری در جلسه هم‌اندیشی و کارگاه آموزشی طرح توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و قارچ به اهمیت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نام‌گذاری شده است و توسعه کشت گلخانه‌ای نیز از محوری‌ترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی تأکید کرد: باید تمامی فعالیت‌ها در چارچوب این شعار گنجانده شود، چراکه فرمایش مقام معظم رهبری مسئولیت شرعی و اداری برای ما ایجاد کرده است.

مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: ستاد فرماندهی نیز برای سال جاری تمامی فعالیت‌های ما را در بعد کمی و کیفی مشخص و لحاظ کرده است.

غضنفری با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای از مهمترین موضوعات است، بیان داشت: توسعه کشت گلخانه‌ای دانش به روز و جمع کل تجارب است؛ این نوع کشت به حداکثر رساندن بهره وری در زمینه آب و خاک و ارزش افزوده برای کشاورز را به همراه دارد.

وی ادامه داد: در هر مورد اگر نقصی وجود دارد باید در مورد آن کنکاش شود تا از این طریق بتوانیم به جامعه هدف برسیم.

مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار کرد: باید نسبت به ساخت گلخانه آگاهی داشته باشیم؛ زمانیکه دانش کامل باشد به درستی توجیه و در کار مسلط می شویم.

غضنفری تصریح کرد: کشاورزان به عنوان بهترین صنف باید توجیه شوند؛ اگر به درستی وظایفمان را انجام دهیم قطعا در تمامی بخش ها خصوصا باغبانی و … افزایش بهره وری خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای در ۲ هزار هکتار رقم بالایی نیست؛ استان تهران ویترین کشور است و این نوع کشاورزی زیبنده پایتخت نیست.

غضنفری همچنین به آبیاری تحت فشار اشاره کرد و گفت: ایران، کشوری خشک و نیمه خشک است بنابراین از طریق آبیاری سنتی مقدار زیاد آب هدر می رود بنابراین در این راستا باید ابزار لازم را تعریف کنیم ضمن اینکه مشوق های خوبی نیز داریم.

مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیان داشت: زمانیکه از ابزارهای پیشرفته آبیاری استفاده کنیم، به طور حتم راندمان آبیاری بالا می رود و هزینه ها کاهش می یابد.

وی تأکید کرد: باید خلاء ها را با توان مدیریتی و کارشناسی حل و فصل کنیم.

غضنفری به توسعه کشت کلزا اشاره کرد و گفت: ارقام بذر در سنوات گذشته تولید مطلوبی نداشت این در حالی است که ارقام جدید با عملکر بالا تعریف شده است.

مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بخش کشاورزی با معضلی به نام مکانیزاسیون رو به رو است، این امر نباید فقط در یک دستگاه تراکتور دیده شود، بلکه در عام لحاظ گردد. وی تأکید کرد: باید از ابزارهای جدید در راستای کاهش هزینه ها استفاده کرد.

غضنفری بیان داشت: امسال که به نام سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است باید شهرستان ها سهم خود را در حداقل ها بدانند و در راستای افزایش حداکثری فعالیت‌ها باشند..

 

 

 

 

 

 

 

نوشته تمامی فعالیت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی گنجانده شود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس