استاندارهرمزگان: مشکلات زیست محیطی میراث گذشته است

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

استاندارهرمزگان: مشکلات زیست محیطی میراث گذشته است

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

به گزارش کشاورزنیوز، ‘جاسم جادری’ عصر دوشنبه در پنجمین نشست شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، افزود: دولت یازدهم و مدیریت عالی سازمان حفاظت محیط زیست بر خلاف سال های گذشته به حوزه نگاه علمی و کارشناسی دارند که نویدبخش تحولات اساسی در بخش محیط زیست است.
وی با اشاره به مشکل فروچاله ها در دشت میناب هرمزگان اظهارکرد: آنچه امروز در دشت میناب اتفاق افتاده حاصل عملکرد سال های قبل و ۱۷ سال خشکسالی و برداشت بی رویه از منابع آب است که اکنون این بحران مورد توجه ویژه سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.
جادری با بیان این که همواره خود را در نگهداری از محیط زیست مکلف دانسته ایم،گفت: هرمزگان استان سرمایه گذاری و توسعه است و اگر انعطاف و تعامل مناسب برای اجرای پروژه ها نداشته باشیم سرمایه ها به جای دیگر می رود و انتظار داریم محیط زیست نیز رابطه معقول و منطقی را ایجاد کند تا هیچ کدام فدای یکدیگر نشوند.
وی با انتقاد از تصمیم گیری های بخشی در انتقال آب از خلیج فارس تصریح کرد: برای برداشت آب از سواحل جنوبی به صورت بی رویه مجوز صادر شده و ۴۰ میلیون مترمکعب از طرف وزارت نیرو مجوز صادر شده که آب به استان های مرکزی منتقل شود اما باید توجه داشت، دریای عمان و خلیج فارس متعلق به همه است و احداث آب شیرین کُن برای برداشت و انتقال این حجم آب، موجب نابودی محیط زیست می شود.
استاندارهرمزگان ادامه داد: طرح جامع زیست محیطی سواحل جنوبی و جزایر باید در دستور کار قرار گیرد و برای توسعه، این طرح مبنا باشد.
جادری با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در سه سال گذشته یادآور شد: مواد سوختی نیروگاه بندرعباس اصلاح و گاز به مقدار زیادی جایگزین مازوت شد تا آلایندگی زیست محیطی نیروگاه به کمترین میزان برسد و هم اکنون سوخت گاز به جای مازوت استفاده می شود.
وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته مقیدترین دولت به رعایت قانون بوده که مردم نمونه آن را در موضوع فیش های حقوقی مشاهده کردند.
به گفته استاندار هرمزگان در دیگر امور همچون کنترل تورم و نقدینگی و اداره رکود دولت به خود فشار آورده اما هیچ وقت برای عوام فریبی کاری نکرده که عده ای را خوشحال کند.
جادری، یک رقمی شدن تورم، تعامل با دنیا و تعامل با سایر قوا را بخشی از دستاوردهای این دولت معرفی کرد و گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی کارهای بسیار خوبی صورت گرفت و رضایت مردمی در بسیاری زمینه مشهود است؛ در عین حال نیازمند راهنمایی هستیم و هیچ وقت از انتقاد ناراحت نمی شویم اما باید مشکلات دولت را هم بشنوند.
وی اضافه کرد: از شهریور ۹۴ تاکنون به جز۱۵۰ میلیارد ریال مربوط به سیل رودان و میناب، هیچ اعتبار عمرانی وارد خزانه استان نشده و مازاد درآمد نیز به استان اختصاص نیافته اما با این حال فعالیت ها متوقف نشده است.
۲۰۹۴ /۶۰۴۸

انتهای پیام /*

نوشته استاندارهرمزگان: مشکلات زیست محیطی میراث گذشته است اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس