اردوغان: ترکیه به هدفی برای تروریست‌ها تبدیل شده است

کشاورزنیوز:

به دنبال وقوع انفجار در آنکارا که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد که این کشور در سال‌های اخیر به هدفی برای حملات تروریستی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی عصر روز یکشنبه در آنکارا تصریح کرد: سازمان‌های تروریستی و کسانی که از آن‌ها به عنوان ابزاری به نفع خود استفاده می‌کنند هر بار که از نیروهای امنیتی ما شکست می‌خورند روش‌های غیراخلاقی را برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در پیش می‌گیرند.

عصر روز یکشنبه یک بمب در نزدیکی ایستگاه‌های اتوبوس در بلوار آتاتورک در منطقه کیزیلای آنکارا منفجر شد که به کشته شدن ۳۴ تن و زخمی شدن ۱۲۵ تن دیگر انجامید.

وی افزود: چنین حملاتی که وحدت ملت و کشور ما را هدف قرار می‌دهد هرگز از عزم و اراده ما نخواهد کاست بلکه بر عزم ما برای جنگ علیه تروریسم می‌افزاید.

اردوغان تأکید کرد: ترکیه در سال‌های اخیر به دلیل بی‌ثباتی در منطقه به هدفی برای حملات تروریستی تبدیل شده است.

وی گفت: ما حق داریم مقابل تمامی تهدیدات تروریستی از خود دفاع کنیم. ما با همکاری نهادهای دولت و مردم تروریسم را شکست خواهیم داد و جنگ‌مان را با موفقیت به پایان خواهیم رساند.

اردوغان در عین حال به خانواده‌های قربانیان این انفجار تسلیت گفت و برای زخمی شدگان شفای عاجل از خداوند طلب کرد.

در دوره اخیر انفجارهای تروریستی زیادی در برخی شهرهای ترکیه از جمله آنکارا و استانبول رخ داده است که مسئولیت برخی از آن‌ها را داعش برعهده گرفته است. آخرین انفجاری که در آنکارا رخ داد حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) مسئولیت آن را برعهده گرفت.

انتهای پیام

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس