نحوه کالیبره کردن باتری سامسونگ

کالیبراسیون باتری به زبان بسیار ساده به این معنی است که سیستم عامل تلفن همراه و رایانه لوحی در خواندن اطلاعات مربوط به شارژ باتری دچار مشکل می شود ، به طوری که به عنوان مثال ، شما 100٪ شارژ را روی صفحه گوشی خود مشاهده می کنید ، در حالی که واقعی میزان شارژ باتری برابر با 80 است.

این مشکل را با ترفندهای زیر حل می کنیم.
شاید با تاخیر در شارژ یا عدم شارژ تلفن همراه و تبلت خود مواجه شده اید! باتری گوشی یا رایانه لوحی شما خوب کار نمی کند و فکر می کنید به زودی شارژ دستگاه شما تمام می شود. شما شارژر ، کابل و حتی پورت شارژ خود را بررسی کرده اید و از سلامت آن مطمئن هستید اما هنوز مشکلی وجود دارد.

شاید مشکل نمایش اشتباه میزان شارژ تلفن همراه یا رایانه لوحی شما باشد! برای حل این مشکل ، باید باطری گوشی سامسونگ یا تبلت خود را کالیبره کنید!
اگر می خواهید بدانید کالیبراسیون چیست و چگونه می توانید باتری تلفن یا رایانه لوحی خود را کالیبره کنید ، با ما همراه باشید.

کالیبراسیون باتری تلفن همراه و تبلت را بیاموزید

در سیستم عامل اندروید ، قابلیتی به نام attery Stats وجود دارد که در صورت شارژ یا خالی بودن باتری ، آن را ردیابی می کند. در برخی موارد این قسمت دچار مشکل شده و درست کار نمی کند و اطلاعات غیر واقعی را نمایش می دهد و این باعث می شود که اطلاعات نادرستی را در دستگاه خود مشاهده کنید ، به عنوان مثال وقتی باتری گوشی شما 10 یا 12 درصد شارژ شده است. خاموش می شود! کالیبراسیون باتری در Android به معنی تنظیم مجدد سیستم عامل Android برای نمایش اطلاعات صحیح است.

دو روش اصلی برای کالیبراسیون تلفن همراه وجود دارد. روش اول معمولاً در همه شرایط استفاده می شود ، اما روش دوم تنها زمانی قابل اجرا است که سیستم عامل گوشی شما اندروید و روت باشد.

باتری تلفن را بدون نیاز به روت کالیبره کنید

در اولین مرحله ، شارژ کردن گوشی خود را به پایان برسانید تا گوشی خاموش شود. چند دقیقه صبر کنید و تلفن را روشن کرده و از آن برای خاموش کردن مجدد استفاده کنید. تلفن را در همان حالت خاموش (یا در صورت روشن شدن تلفن پس از اتصال به شارژر خاموش کنید) و بگذارید تلفن در همان حالت خاموش به 100٪ برسد و تلفن را از شارژر جدا کرده و در مواقع روشن کنید تلفن را روشن کنید.

درصد شارژ باتری را بررسی کنید. اگر کمتر از 100 است ، شارژر را وصل کرده و بگذارید شارژ به 100 reach برسد. پس از شارژ کامل ، شارژر را جدا کرده و تلفن را مجدداً راه اندازی کنید. پس از راه اندازی مجدد تلفن ، اگر شارژ باتری کمتر از 100 است ، دوباره عملیات شارژ را انجام دهید ، در غیر این صورت آن را رد کنید. چندین بار عملیات شارژ را تکرار کنید تا شارژ به 100٪ برسد.
این ممکن است کمی گیج کننده باشد ، اما راهی کارآمد برای کالیبره کردن باتری تلفن و رایانه لوحی شما است.

باتری سامسونگ

باتری گوشی های روت شده را کالیبره کنید

مراحل کالیبراسیون در دستگاه های روت شده تقریباً مشابه روش اول است و شما باید از روش فوق پیروی کنید و سپس برنامه Calibration attery را بارگیری کرده و قبل از اجرا مطمئن شوید که باتری شما 100٪ است. سریع نرم افزار را اجرا کرده و attery Calibration را فشار دهید.

پس از کالیبراسیون باتری ، از تلفن یا رایانه لوحی خود برای خالی شدن کامل دستگاه و خاموش کردن گوشی استفاده کنید. در همان حالت ، تلفن را خاموش کنید تا شارژ شود تا تلفن کاملاً شارژ شود. مراحل کالیبراسیون به پایان رسیده است و می توانید از تلفن خود استفاده کنید.

چگونه می توان خرابی باتری گوشی را تشخیص داد؟

اول از همه ، شما باید بفهمید که چرا عملکرد باتری تلفن همراه کاهش یافته است. اگر وضعیت باتری طبیعی به نظر می رسد ، یعنی برآمدگی یا شکلی از خرابی وجود ندارد ، تعویض باتری را به آخرین مرحله موکول کنید و قبل از آن بهتر است باتری گوشی را کالیبره کنید.
اول از همه ، اگر می توانید باتری تلفن همراه یا رایانه لوحی خود را جدا کنید ، آن را بیرون آورده و ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. مواردی مانند برجستگی و تورم یا سوراخ شدن و نشتی نشانه خرابی باتری است.
در برخی از مدل های گوشی و تبلت ، باتری قابل جابجایی نیست ، اما با کمی دقت می توان تشخیص داد که باتری خراب است یا سالم. به عنوان مثال ، اگر باتری متورم یا باد شده باشد ، ممکن است به صفحه یا قاب پشتی دستگاه فشار بیاورد و در نتیجه این فشار ، جلو و پشت دستگاه از هم جدا شده باشد.

در یک سطح صاف مانند شیشه ، می توانید برآمدگی را با چرخاندن دستگاه یا تراز کردن صفحه و پشت گوشی به تغییرات ظاهری که به دلیل خرابی باتری رخ می دهد ، مشاهده کنید. اگر اثرات خرابی باتری را روی دستگاه و باتری نمی بینید و فکر می کنید باتری سالم است ، بهتر است از کالیبراسیون کمک بگیرید یا اگر تلفن خود را به تازگی به روز کرده اید و باتری شما به سرعت تمام می شود ، بهتر است.

کش گوشی خود را پاک کنید. اگر آثار خرابی باتری کاملاً آشکار است ، می توانید باتری تلفن همراه خود را جایگزین کنید.

* در صورت بروز مشکل در هنگام شارژ مراقب باشید ، آداپتور شارژ ، کابل شارژ و درگاه شارژ را بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

یک راه حل ساده برای عمر و عملکرد بهتر باتری وجود دارد. باتری تلفن همراه و تبلت خود را در زمان مناسب ، یعنی قبل از شارژ کامل باتری ، شارژ کنید.

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس