۱۰ موتورسیکلت منتخب سال ۲۰۱۷

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

۱۰ موتورسیکلت منتخب سال ۲۰۱۷

کشاورزنیوز(گروه وب گردی):

به گزارش گروه فضای مجازی کشاورزنیوز به نقل از جام جم انلاین، امسال نیز این نمایشگاه، ۸ نوامبر در میلان (و البته ۴ اکتبر هم در کلن آلمان) برگزار شد و طی آن برترین موتورسیکلت‌های سال ۲۰۱۷ معرفی شدند.

هنگام انتخاب بهترین موتور، عوامل و معیارهای مختلفی از جمله، توان و قدرت بالا، سرعت مناسب، مصرف بهینه سوخت، کارکرد نرم یا سخت موتور، کارایی و کیفیت بلندمدت و به راحتی راندن و غیره درنظر گرفته می‌شود.

امسال مانند سال‌های پیشین، کاراترین و با کیفیت‌ترین موتورسیکلت‌هایی که قرار است در جاده‌های سراسر دنیا جولان دهند، معرفی شده و از هم‌اکنون توجه خریداران بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. در این مقاله به ۱۰مورد از این موتورسیکلت‌ها اشاره شده است.

هوندا فایربلید

گرچه موتورسیکلت هوندا فایربلید نیازی به معرفی ندارد، باید گفت که این موتور به‌دلیل توانایی، سبک و عملکردش در طول ۲۱ سال عمر خود، همیشه بهترین و در کانون توجه بوده است. مدل جدید این موتورسیکلت با نام هوندا فایربلید CBR1000RR، به بازار معرفی شده و قدرتی به میزان ۱۰ واحد بیشتر از نسل پیشین خود دارد. درعین‌حال حدود ۱۵ کیلوگرم از وزن آن کاسته شده است.

این موتور دارای قابلیت انتخاب نحوه حرکت و کلیدهای تعویض دنده سریع است. قدرت موتور ۱۸۹ اسب‌بخار بوده و گشتاوری معادل۱۰۵۰۰دور در دقیقه دارد. وزن آن نیز ۱۹۷٫۳ کیلوگرم است. مخزن سوخت این موتورسیکلت از جنس تیتانیوم است.

تریومف استریت تریپل R

این موتورسیکلت نسل سوم موتورهای استریت تریپل است. نسل اول آن سال ۲۰۰۷، نسل دوم ۲۰۱۱ معرفی شد. تریومف استریت تریپل R، ۶ کیلوگرم سبک‌تر شده و وزن آن در حالت خشک، ۱۶۸ کیلوگرم است. این موتورسیکلت به موتور سه سیلندری با ظرفیت ۶۷۵ سی‌سی و ۱۲ سوپاپ و میل‌سوپاپ رو مجهز است.

حداکثر توان آن ۱۰۶ اسب‌بخار با گشتاور ۶۸ نیوتن‌متر، ۹۷۵۰دور در دقیقه است. دارای کلاچ چند صفحه و جعبه‌دنده ۶ سرعته است. انتقال قدرت به چرخ جلو با استفاده از زنجیر صورت می‌گیرد. سیستم تعلیق این موتور از مارک KYB و قابل ‌تنظیم است. ترمز جلو، دوقلوی ۳۱۰ میلی‌متری دیسکی و ترمز عقب آن تک-دیسکی ۲۲۰ میلی‌متری است. ظرفیت مخزن سوخت آن نیز ۱۷٫۴ لیتر است و هر ۱۷ کیلومتر، یک لیتر بنزین مصرف می‌کند.

تریومف بون‌ویل

شرکت تریومف، همیشه یک موتورسیکلت بون‌ویل جدید راهی بازار می‌کند. این موتورسیکلت از نوع موتورهای استاندارد با موتور موازی دوقلو، پیشرانه چهارزمانه، مایع-خنک و ظرفیتی معادل ۱۲۰۰ سی‌سی است.

همچنین مجهز به میل‌لنگ۲۷۰درجه است که به جعبه‌دنده ۵ سرعته متصل است. نسخه استریت توئینStreet Twin موتورهای خانواده تریومف بون‌ویل، نیرویی حدود ۸۰ نیوتن‌متر با ۳۰۰۰ دور در دقیقه دارد.

از نقاط قوت موتورسیکلت جدید بون‌ویل مصرف سوخت بهینه و ۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.صفحه نمایش جلوی راننده قابلیت تنظیم ارتفاع برای راحت‌تر خوانده شدن را دارد. این موتور می‌تواند در جاده‌های خشک و گرم و همچنین نقاط بارانی و مرطوب حرکت کند.

کی‌تی‌ام دوک ۱۲۵

شرکت کی‌تی‌ام در نظر دارد که دو موتور ۵۰۰ و ۸۰۰ سی‌سی دوک راهی بازار کند. اما موتوری که برای سال ۲۰۱۷ آماده دارد، دوک ۱۲۵ است.

این موتور به بهترین فناوری‌های روز مجهز شده است. درواقع، دوک در سال ۲۰۱۳، به ترمزهای ای‌بی‌اس مجهز شد و اکنون به آن چراغ‌های LED و صفحه نمایش TFT و امکانات به‌روز دیگری اضافه شده است.

در صفحه نمایش این موتورسیکلت، تمامی ابزارهای کنترل و سنجش به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود. قدرت این وسیله‌نقلیه، ۱۱ کیلووات (۱۵ اسب‌بخار) و۱۰۵۰۰ دور در دقیقه بوده و وزن آن نسبتا سبک و ۱۲۵ کیلوگرم است.

در موتور دوک ۱۲۵، از دو عدد میل‌سوپاپ رو استفاده شده است. فناوری تزریق سوخت و جعبه‌دنده ۶ سرعته، عملکردی بسیار عالی برای این موتورسیکلت فراهم می‌کند. این موتور، تک سیلندر با حجم ۱۲۴٫۷ سی‌سی است. مخزن سوخت دوک ۱۲۵، حدود ۱۱لیتر ظرفیت دارد.

سیستم خنک‌کننده آن مایع ـ خنک است. مصرف سوخت تقریبی آن نیز ۲۴/۲ لیتر در هر صدکیلومتر است.

یاماها ـ MT-07

موتورسیکلت یاماها ـ MT-07 (در آمریکا با نام FZ-07) موتورسیکلتی با میل‌سوپاپ رو و ۸سوپاپی است. این موتور دارای یک موتور موازی دوقلو با حجمی معادل ۶۸۹ سی‌سی و ۷۴ اسب‌بخار در دور موتور ۹۰۰۰ است.

وزن این موتور ۱۷۹کیلوگرم است و در رنگ‌های خاکستری، سفید، آبی، قرمز و ارغوانی تولید شده است. مصرف سوخت این موتور یک لیتر در ۲۹ کیلومتر است و می‌تواند با مخزن پر ۱۴ لیتری خود، بیش از ۳۲۲کیلومتر را طی کند.

حداکثر سرعت این موتور ۲۱۰کیلومتردرساعت بوده و مدت زمان سرعت صفر تا ۹۷ کیلومتر در ساعت آن ۳٫۸۰ ثانیه است.

یاماها YZF- R6

این موتورسیکلت اولین بار سال ۱۹۹۸ عرضه و هر چند سال یکبار به‌روز و اصلاح شد. اکنون این موتور به یکی از بهترین موتورهای سال ۲۰۱۷ تبدیل شده است. در حال حاضر این موتورسیکلت با موتوری کاملا جدید که توانایی تولید نیرویی معادل ۱۲۲ اسب‌بخار وهمچنین گشتاور ۱۱۵۰۰دور در دقیقه دارد،‌ راهی بازار شده است.

یاماها YZF-R6، دارای موتور ۴ سیلندر خطی، ۴ زمانه، مایع-خنک با ظرفیت ۶۰۰ سی‌سی و ۱۶ سوپاپ تیتانیومی با میل‌سوپاپ رو است. ترمز آن دیسکی شناور۲ در ۲۹۵ میلی‌متری است. وزن این موتور در حالت خشک، ۱۶۶ و در حالت آماده به حرکت، ۱۸۹ کیلوگرم است.

در مدت ۳ ثانیه به سرعت صفر تا ۹۷ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۶۰ کیلومتر درساعت است. در هر صد کیلومتر هم ۷ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

سوزوکی GSX-R1000

این موتور از مجموعه موتورهای سری GSX-R و موتوراسپرت است و از سال ۲۰۰۱ که معرفی شد، هر چند سال یکبار، با تغییراتی جدید وارد بازار می‌شود. این موتور با مدل سال ۲۰۱۷، دارای موتوری به‌روز شده با حجم ۹۹۹ سی‌سی ۴ زمانه و ۴ سیلندر با تولید توانی معادل ۱۹۹ اسب‌بخار است. گشتاورخروجی نیز ۱۱۷ نیوتن‌متر در ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه است.

این موتور جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار دارد. از دیگر مشخصات سوزوکی GSX-R1000، می‌توان به سیستم مدیریت الکترونیکی، راه اندازی کنترل، سیستم سریع تغییر، سیستم تعلیق، سیستم کنترل کشش، چراغ‌های جدید LED، طراحی جدید قاب اصلی و سیستم تعادل BFF، اشاره کرد. وزن موتور نیز ۲۰۳ کیلوگرم است.

دوکاتی اسکرمبلر

موتورسیکلت‌های دوکاتی شهرت‌شان را مدیون قدرت و حجم بالای خود هستند. این موتورها از پیشرانه‌های ۴ زمانه و با فناوری V شکل استفاده می‌کنند. شرکت سازنده دوکاتی، این فناوری را ال-دوگانه می‌نامد، چراکه نحوه قرارگیری سیلندرها به شکل عمودی و افقی با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم، حرف ال در الفبای انگلیسی را تشکیل می‌دهد.

دوکاتی امسال قصد دارد حداقل دو موتور جدید اسکرمبلر که بتوانند روی هر جاده‌ای پیش برانند، طراحی کند. درضمن ظرفیت موتور جدید به احتمال زیاد بیش از نسخه‌های قبلی شده و به ۱۱۰۰ سی‌سی خواهد رسید. موتور این وسیله‌نقلیه ۲ سوپاپی و هوا-خنک است.

هوندا ادونچر HONDA X-ADV

این موتورسیکلت، یک مدل مفهومی است و قرار است سال ۲۰۱۷ راهی بازار شود. این موتور نوعی اسکوتر (موتورسیکلت‌های سبک شهری) است که به گونه‌ای مجهز شده و ارتقا یافته تا در ناهموارترین جاده‌ها هم قابل راندن باشد.

این موتور روح ماجراجویی و عملکرد بالا و آسایش را با هم ترکیب کرده است و مناسب رفت‌ و آمد درون شهری و همچنین سفرهای خارج از شهر هنگام تعطیلات آخر هفته است.

ظرفیت موتور این وسیله‌نقلیه ۷۴۵ سی‌سی است و نوع هم موتور مایع-خنک و تک‌‌میل سوپاپ رو است. مصرف بنزین در این موتور، یک لیتر در ۲۷٫۵ کیلومتر است. سیستم انتقال قدرت هوندا HONDA X-ADV، دو-کلاچه هیدرولیک ۶ سرعته است و نیرو به وسیله زنجیر منتقل می‌شود.

هسکوارنا

موتورسیکلت هسکوارنای مفهومی ۴۰۱، در دو نسخه Vit Pilen- پیکان سفید Svart Pilen- پیکان سیاه، از مدل کلاسیک Pilen الهام گرفته است. این موتور از رقبای خود سبک‌تر و سریع‌تر است. این مدل از موتور تاحد بسیارزیادی ویژگی‌های موتور قدیمی را در قالبی جدید دارد. دوشاخه جلوی وارونه، چرخ‌های ۱۷ اینچی، موتور ۴۰۰ سی‌سی مایع-خنک باخروجی ۴۳ اسب‌بخار نیرو و وزنی معادل ۱۳۵کیلوگرم از ویژگی‌های این مدل جدید است.
انتهای پیام/

نوشته ۱۰ موتورسیکلت منتخب سال ۲۰۱۷ اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس