کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ ظهر امروز، در شرایط سالم است.
وی تصریح کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با یک عدد افزایش همچنان در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۸۶ قرار گرفت.
رستگاری با اشاره به کاهش غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۸ به ۵۶ نسبت به روز گذشته، افزود: آلاینده های منواکسیدکربن نیز در همین مدت از ۲۹ به ۳۲، ازن از ۳۵ به ۶۲ و دی اکسید نیتروژن از ۵۵ به ۶۱ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های ستاد بحران، پارک سلامت و دانشگاه شریف در مناطق ۷، ۱۷ و ۲ با شاخص عددی ۱۱۲، ۱۱۱ و ۱۰۸ آلوده ترین نقاط جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
وی گفت: ایستگاه های پونک(منطقه ۵) با شاخص ۶۱ و گلبرگ(منطقه ۸) و دانشگاه تهران(منطقه ۶) نیز هر دو با شاخص ۶۵ سالم ترین نقاط جوی پایتخت در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
تهرام/۱۶۹۹// ۱۶۲۵

انتهای پیام /*

نوشته کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس