کوهکن: اصلاح‌طلبان به دنبال فراری دادن مهدی هاشمی از اتهاماتش هستند/ پرونده در اصل فساد اقتصادی است

image_pdfimage_print

نایب‌ رئیس جبهه پیروان در گفتگو با «نسیم»  پرونده مهدی هاشمی را پرونده فساد اقتصادی دانست و افزود: جریان اصلاح‌طلب می‌خواهد پرونده مهدی هاشمی را سیاسی نشان دهد تا نگذارد دست قانون گردن آن‌ها را بگیرد.

محسن کوهکن، نایب‌ رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به برگزاری داداگاه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی اظهار داشت: دستگاه قضایی و تصمیم قاضی که این اتهامات را بررسی می‌کند باید مستقل باشد و همه افراد و جریان‌ها باید این حریم استقلال را رعایت کنند و این قوه نیز نباید تحت تأثیر هیچ جریانی قرار گیرد.

وی افزود: بررسی قانونی و عادلانه مجرم باید فارغ از اینکه این فرد کیست و چه نسبتی دارد انجام شود و روند این محاکمه باید مانند سایر محکومین عادی و معمولی به دور از جنجال رسانه‌ای باشد چراکه مجرم مهم نیست چه کسی است بلکه رسیدگی به جرم او باید مهم باشد.

کوهکن با بیان اینکه این اعمال فشار بر قوه قضائیه کار نادرستی است ادامه داد: اگر قرار است توصیه‌ای باشد باید تأکید بر اجرای عدالت باشد نه رهایی متهم، و وکلای وی باید رأی دادگاه را بررسی حقوقی کنند نه اینکه آن را رأی سیاسی جلوه دهند؛ این برای یک حقوقدان سم است.

نایب‌رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید بر اینکه باید به دستگاه قضا اجازه داد مستقل رسیدگی کند خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه و سیاسیون باید کمک کنند در بستری روان و آزاد این محاکمه انجام و رأی صادر شود.

وی تصریح کرد: جریان اصلاح‌طلب و افرادی که سعی دارند این پرونده را سیاسی جلوه دهند قصد دارند از این منفذ متهم را از اتهاماتش را فراری دهند و اجازه ندهند دست قانون گردن آن‌ها را بگیرد از این رو با اعمال فشار بر دستگاه قضا وارد می‌شوند.

کوهکن در پایان تأکید کرد: با توجه به موارد اعلام شده و اتهاماتی که از قبل به این شخص وارد است و کیفیت و محتوای پرونده می‌توان گفت این پرونده در واقع فساد اقتصادی است و باید منتظر رأی داگاه بود.

 

17503

 


کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس