Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

پرداخت ۶۵ میلیاردریال بهای آفتابگردان خریداری شده ازکشاورزان گلستان

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش روز یکشنبه کشاورزنیوز حمیدرضا علی محمدی در تشریح آخرین وضعیت پرداخت بهای آفتابگردان به حساب کشاورزان استان، افزود: از ابتدای شهریور تاکنون سه هزار و ۳۸ تن محصول آفتابگردان از کشاورزان استان خریداری شده است.
وی با یادآوری این که فعالیت مراکز خرید تضمینی آفتابگردان در استان همچنان ادامه دارد، افزود: امسال این شرکت چهار مرکز خرید تضمینی دانه آفتابگردان در بندرترکمن، گرگان، گنبدکاووس و انبار الوم از توابع آق قلا فعال کرده است.
به گزارش کشاورزنیوز برای سال ۹۵ قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی آفتابگردان ۲۴ هزار و ۴۴۴ ریال تعیین شده است که نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش دارد.
طبق گزارش جهادکشاورزی گلستان در این منطقه چهار هزار و ۳۵۰ هکتار زمین به زیر کشت آفتابگردان رفته است که کارشناسان این سازمان پیش بینی می کنند، چهار هزار و ۲۰۰ تن محصول از این اراضی برداشت شود.
آفتابگردان گیاهی یک ساله از خانواده گل ستاره ای ها است که تا حدود سه متر رشد می کند و از دانه آن روغن خوراکی استحصال می شود.
کنجاله آفتابگردان هم که پس از روغن گیری باقی می ماند ۱۰ تا ۱۲ درصد مواد ازته دارد و خوراک خوبی برای دام ها است.
در گلستان کشت آفتابگردان بیشتر بعد از برداشت گندم (اوایل خردادماه) در مزارع انجام می شود.
استان مرزی گلستان در شمال ایران قرار دارد و از قطب های مهم بخش کشاورزی کشور بویژه در حوزه غلات و دانه های روغنی به شمار می رود.
۶۲۰۴/۱۶۴۸
خبرنگار : علی اصغر تیموریان ** انتشار : پری سالارنیا

انتهای پیام /*

نوشته پرداخت ۶۵ میلیاردریال بهای آفتابگردان خریداری شده ازکشاورزان گلستان اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز