وزیرجهاد کشاورزی: رشد اقتصادی بخش کشاورزی در دولت یازدهم مثبت شد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

وزیرجهاد کشاورزی: رشد اقتصادی بخش کشاورزی در دولت یازدهم مثبت شد

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش خبرنگار پارلمانی کشاورزنیوز، محمود حجتی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی برای پاسخ به سوال مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود درباره عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در حوزه واردات و قاچاق همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی در مجلس حضور یافت.
وزیر جهادکشاورزی در مورد تراز واردات غذا طی سال های ۹۲ تا ۹۴ گفت: در سال ۹۲ طبق آمار گمرک واردات غذا منفی ۸۰۱ میلیارد دلار بوده که این رقم در سال ۹۳ به منفی ۵٫۴ میلیارد دلار و در سال ۹۴ هم به کمتر از این رقم رسید که این روند نشان می دهد در مجموع تراز واردات غذا در بخش کشاورزی مثبت شده است.

** کاهش بیش از یک میلیون تنی واردات برنج در دولت یازدهم
حجتی درباره واردات برنج گفت: در سال ۹۲ میزان واردات برنج یک میلیون ۹۵۶ هزار تن بود که این میزان در سال ۹۳ به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن و در سال ۹۴ به ۷۴۴ هزار تن کاهش یافت و این آمار و ارقام نشان می دهد که میزان واردات برنج در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲ بیش از یک میلیون تن کاهش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: خوشبختانه با وجود مشکلات اقتصادی کشور، رشد اقتصادی در بخش کشاورزی مثبت بوده به عنوان مثال میزان تولید برنج در کشت اول مازندران هشت درصد افزایش یافته است، همچنین کشاورزان مازندران موفق شدند ۴۰ هزار هکتار کشت دوم برنج داشته باشند.
این مقام مسئول در کابیته دولت یازدهم افزود: برنج در سال ۹۲ و ۹۳ با تعرفه ۲۲ درصد وارد می شد، اما امروز تعرفه واردات برنج به کشور ۴۰ درصد تعیین شده است که خود باعث کاهش واردات می شود.
ادامه دارد…
سیام۹۱۲۱ **۹۱۸۶ خبرنگار:سمیه لاری و هما همت خواه** انتشار دهنده: لیلا جودی

انتهای پیام /*

نوشته وزیرجهاد کشاورزی: رشد اقتصادی بخش کشاورزی در دولت یازدهم مثبت شد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>