واحدهای نیمه فعال با پیشرفت بالای ۶۰ درصد وارد چرخه تولید می شود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

واحدهای نیمه فعال با پیشرفت بالای ۶۰ درصد وارد چرخه تولید می شود

کشاورزنیوز:

ناصر قره باغی، روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنایع کشاورزی شهرستان عجب شیر افزود: احیا و شروع به کار مجدد واحدهای نیمه فعال صنعتی استان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با جدیت هرچه تمام تر پیگیری می شود.
وی، مهمترین مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی راکد را کمبود نقدینگی آن ها دانست و اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده، بخش عمده ای از مشکلات این واحدها نبود سرمایه در گردش بوده که با حمایت از آن ها، دوباره به چرخه تولید باز می گردند.
مدیر صنایع کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: تلاش می شود به هر میزان لازم از بسته حمایتی ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی دولت برای خروج از رکود و بازگرداندن مجدد واحدهای نیمه‌فعال و راکد استان استفاده شود.
قره باغی با اشاره به مزایای افزایش تعداد واحدهای صنایع تبدیلی در سطح استان، ادامه داد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و اقدام ها پس از تولید محصولات کشاورزی به عنوان حلقه‌های نهایی در تکمیل زنجیره تولید محصولات و فرآورده‌های سالم کشاورزی نقش حیاتی و اساسی ایفا می‌کند.
وی، گفت: صنایع تبدیلی به عنوان حلقه واسطه اقتصادی مبتنی بر کشاورزی و اقتصاد مدرن و صنعتی، دارای نقش و جایگاه مهمی در افزایش کیفی محصولات کشاورزی و میزان ارزآوری از طریق صادرات و بهبود شرایط درآمدی تولیدکنندگان و حذف واسطه‌ها دارد.
سرپرست فرمانداری عجب شیر نیز در این جلسه از فعال بودن هفت صنعت کشاورزی در این شهرستان خبرداد و گفت: در این شهرستان دو واحد بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و یک واحد غیر فعال به علت کمبود نقدینگی نیاز به تسهیلات بانکی دارد.
سیدشمس الدین مراثی، با اشاره به اینکه صاحبان ۶۵ واحد نیز برای تاسیس جواز صنایع کشاورزی اقدام کرده اند، افزود: صنایع تبدیلی و تکمیلی باعث افزایش بهره وری تولید و افزایش درآمد خانوارهای روستایی می شود و زمینه ساز اشتغال نوین در مناطق روستایی است.
وی، صنایع تبدیلی را در کاهش ضایعات کشاورزی تاثیرگذار دانست و یادآور شد: کاهش ضایعات انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی با صنایع تبدیلی و تکمیلی امکان پذیر است.
مراثی، عمده مشکلات صنایع کشاورزی و تبدیلی عجب شیر را نبود تسهیلات در گردش این واحدها عنوان کرد و ادامه داد: راهکار مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی در این شهرستان است.
شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت درفاصله ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۷۴۸۵/۸۰۲۳/۵۱۸

انتهای پیام /*

نوشته واحدهای نیمه فعال با پیشرفت بالای ۶۰ درصد وارد چرخه تولید می شود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس