هوای تهران امروز هم پاک است

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

هوای تهران امروز هم پاک است

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی و محیط زیست ایران):

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
محمد رستگاری روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز افزود: کیفیت هوای شهر تهران در۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱صبح امروز، با افزایش ۵ رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، بر روی عدد ۴۹ قرار گرفته و در وضعیت پاک است.
وی اظهار کرد: درهمین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از ۳۰ به ۲۸کاهش داشته است و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز با ۵ رقم افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۳۶ قرار دارد.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری (منطقه۴) با شاخص عددی ۸۲ و میدان فتح (منطقه۹) و شادآباد(منطقه۱۸) هر دو با شاخص عددی ۶۶ در ۲۴ ساعت گذشته در شرایط سالم قرار داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص عددی ۳۷، محلاتی (منطقه۱۴) و پارک رز (منطقه ۲۲) هر دو با شاخص ۳۱ در همین مدت پاک ترین مناطق بودند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال کشاورزنیوز استان تهران در تلگرام به نشانی [email protected] همراه شوید.
خبرنگار: سید مجید بروجردی – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۱۱۰۹//۱۳۴۸

انتهای پیام /*

نوشته هوای تهران امروز هم پاک است اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس