Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

نماینده بروجرد:احداث بندهای خاکی در اقتصاد روستاها تحول ایجاد می کند

به گزارش کشاورزنیوز؛

عباس گودرزی روز شنبه در گفت وگو با کشاورزنیوز افزود: یکی از مولفه های اصلی در اقتصاد مقاومتی تقویت اشتغال، کمک به رونق اقتصادی و احیای شرایط مساعد زندگی در روستاهاست که این موارد تنها با مدیریت منابع آب و تامین آب روستاها تحقق می یابد.
وی اظهار کرد: یکی از روش های موثر در بحث مدیریت آب جلوگیری از هدر رفت آب از طریق اجرای بندهای خاکی است که علاوه بر ذخیره نمودن آب سفره های زیر زمینی و قنات ها ، آب مورد نیاز بخش کشاورزی در ایام کم آبی تامین می شود.
گودرزی همچنین گفت: احداث بند خاکی در روستاها یک کار اصولی است و تاکنون مطالعاتی در ۱۰ روستای این شهرستان از جمله گلچهران ، سرمستی، گیجالی علیا وسفلی و قلعه میرزا علی به صورت پایلوت جهت اجرای بند خاکی انجام شده به زودی عملیات اجرایی این بندها آغاز می شود.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اجرای بندهای خاکی در این شهرستان از اعتبارات ملی، استانی وحمایتهای خیرین استفاده خواهد شد.
وی افزود: اساسنامه مجمع خیرین آب نیز در حال تهیه است تا در آینده با استفاده از ظرفیت ها و حمایت های مردمی بندهای خاکی در روستاها اجرا شود.
گودرزی تاکید کرد: می توان در کنار اموری همچون ساخت حسینه، مدرسه و مسجد در بحث بند های خاکی با هدف رونق روستاها هم ورود پیدا کرد.
۶۰۵۲/۶۰۶۰
خبرنگار : آمنه صارمی** انتشاردهنده: محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

نوشته نماینده بروجرد:احداث بندهای خاکی در اقتصاد روستاها تحول ایجاد می کند اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز