نشست بازرگانی اوکراین و ایران در کی یف برگزار شد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

نشست بازرگانی اوکراین و ایران در کی یف برگزار شد

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز، در این نشست که روز پنجشنبه در محل اتاق بازرگانی و صنایع اوکراین با حضور محمد بهشتی منفرد سفیر ایران در بلاروس و اعضای هیات ایرانی برگزار شد، شماری از مقام های کشاورزی، اقتصادی و صنعتی اوکراین از جمله سفیر این کشور در ایران حضور داشتند.
حجتی رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری ها در این نشست، ضمن برشمردن ظرفیت ها و توانمندی های دو کشور بویژه در بخش کشاورزی، خواستار تلاش دو طرف برای توسعه و گسترش بیش از پیش مناسبات در زمینه های مرتبط شد.
همچنین امروز در جلسات کارشناسی در وزارتخانه های انرژی و توسعه اقتصادی اوکراین، اسنادی که قرار است در ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور امضا شود، بررسی شد.
براساس برنامه اعلام شده، در جریان سفر چهار روزه وزیر جهادکشاورزی و هیات ۴۰ نفره همراه که از دیروز آغاز شده است، افزون بر نشست کمیسیون مشترک مذاکرات با مقام های اوکراینی و همچنین برنامه های بازدید از واحدهای مختلف تولیدی تدارک دیده است.
ملاقات با معاون اول نخست وزیر و وزیرتوسعه اقتصای، وزیر انرژی و ذغال سنگ، وزیر کشاورزی و مواد غذایی و برخی دیگر از مقام های اوکراین و بازدید از چند مجموعه کشاورزی، باغداری و دامپروری اوکراین نیز از جمله برنامه های اعلام شده است.
هیات ایران متشکل از نمایندگان نهادها و وزارتخانه های مختلف، بخش خصوصی و نیز گروهی از اتاق بازرگانی تشکیل شده است که برای افزایش همکاری های اقتصادی و صنعتی و همچنین بررسی اسنادی که قرار است در این نشست امضا شود، با همتایان خود مذاکره می کنند.
اوکراین در شرق اروپا که کناره دریای سیاه و آزوف قرار دارد با روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی هم‌مرز است.
این کشور با مساحت ۶۰۳ هزار و ۲۶۸ کیلومتر مربع که اکنون حدود ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، سال ۱۹۹۱ با فروپاشی شوروی استقلال یافت،
اوکراین به دلیل توجه ویژه حکومت شوروی و موقعیت برتر اروپایی نسبت به دیگر جمهوری های وقت، مرکز صنایع پیشرفته ای مانند ساخت جنگ افزار، تجهیزات دقیق و هواپیما شد که هنوز هم در این بخش فعالیت های گسترده ای انجام می شود.
اروپام ۱۵۱۶ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا
اطلاع از آخرین اخبار جهان در کانال کشاورزنیوز بین الملل :
@IRNAInternational

انتهای پیام /*

نوشته نشست بازرگانی اوکراین و ایران در کی یف برگزار شد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس