مشارکت مردمی در کاشت نهال می تواند سرانه فضای سبز در اهواز را افزایش دهد

استقبال بی نظیر پویش مردمی برای کاشت نهال در اهواز

مشارکت مردمی در کاشت نهال می تواند سرانه فضای سبز در اهواز را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کشاورز نیوز، سعید رضوانی در حاشیه مراسم اهدا و کاشت نهال گفت:امروز در پویش مردمی اهدای نهال و کاشت نهال در منطقه کوی مهدیس و منطقه اسلام آباد کلانشهر اهواز حضور پیدا کردیم که خوشبختانه با استقبال بی نظیری از پویش مردمی جهت اهدا و کاشت نهال مواجه شدیم.

به گفته وی، تا کنون شاهد آن بودیم که افراد حاضر در این مراسم مشغول دریافت نهال هستند و همچنین شناسنامه ای را برای مشخص شدن کاشت نهال در حال پر کردن هستند.

سعید رضوانی ابراز امیدواری نمود: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز در اهواز کاهش پیدا کرده و همچنین با توجه به شرایط جوی و وضعیت گرمای هوا و مسائلی که مربوط به حوزه ریزگردها، بهره مندی از پویش مردمی و مشارکت بخش خصوصی در کاشت نهال و درختکاری می تواند شرایط بهتری را در زمینه افزایش سرانه فضای سبز در آینده را شاهد باشیم.

وی در این باره افزود؛ نکته دیگر این است که خانواده‌ها برای پوشش اهدا و کاشت نهال بسیار مشتاق هستند و به صورت گروهی و خانوادگی از این پویش استفاده می کنند.

وی ادامه داد؛ همچنین این حرکت نمادین بک زمینه فرهنگی مناسبی ایجاد می‌کند که از ابتدا کودکان با موضوعات درخت و درخت کاری آشنا می‌شوند.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان خوزستان افزود: مشارکت مردمی در بخش سرانه سبز، علاقمندی آنها را برای حضور در بخش اجتماعی فرهنگی و هم بخش عمران شهری را نشان می دهد.

سعید رضوانی در ادامه با اشاره به اینکه در کلاتشهر اهواز سال‌های دور فضای سبز بسیار خوبی وجود داشت، ابراز امیدواری نمود: با این حرکت شابسته مردمی و تمایل بخش خصوصی و خیرین جهت سرمایه گذاری جهت ارتقاء سرانه فضای سبز می توان مقدار زیادی به بهبود سرانه فضای سبز در شهر اهواز کمک کنند.

  

نوشته مشارکت مردمی در کاشت نهال می تواند سرانه فضای سبز در اهواز را افزایش دهد اولین بار در کشاورزنیوز. پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس