مسابقات”دادگاه مجازی” در دانشگاه علامه برگزار شد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

مسابقات”دادگاه مجازی” در دانشگاه علامه برگزار شد

کشاورزنیوز:

مسئول برگزاری مسابقات دادگاه مجازی و عضو انجمن علمی حقوق دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به جزئیات برگزاری مسابقات دادگاه مجازی در این دانشگاه، از برگزاری دوره بعدی این مسابقات در سطح بین المللی خبر داد.

علی زهره در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، درمورد برگزاری مسابقات دادگاه مجازی توضیح داد:برای برگزاری این مسابقات، فضایی دقیقا مشابه دادگاه صحنه سازی شد و از چند قاضی پژوهشکده قوه قضاییه نیز دعوت شد در این دادگاه حضور یابند. همچنین چند داور جهت نمره دهی به اجرا و دانش حقوقی شرکت کنندگان در این مسابقه حضور داشتند.قصد ما از برگزاری این نوع مسابقات این بود که دانشجویان خود را در مقام یک وکیل مشاهده کنند و نحوه کاربرد مباحثی که به صورت تئوری آموخته اند را مشاهده کنند.

وی از برگزاری این مسابقه در چهار مرحله خبر داد و افزود:استقبال نسبتا خوبی از سوی دانشجویان صورت گرفت و دانشجویان دانشگاه های تهران،شهید بهشتی،علوم قضایی،الزهرا،خوارزمی،امام خمینی قزوین،علامه طباطبایی در قالب ۱۶ تیم ۴ نفره در این مسابقات شرکت کردند.

مسئول برگزاری مسابقات دادگاه مجازی و عضو انجمن علمی حقوق دانشگاه علامه طباطبایی از برگزاری این مسابقه در سطح بین المللی خبر داد و گفت:دوره بعدی مسابقات دادگاه مجازی ترم آینده برگزار و احتمالا در سطح بین المللی برگزار می شود.البته در حال حاضر نیز مسابقاتی در سطح بین المللی برگزار می شوند، اما همه گرایش ها حضور ندارند،در حالی که در مسابقه ای که توسط انجمن علمی دانشگاه علامه برگزار شد،همه گرایش های رشته حقوق می توانند شرکت کنند.

زهره با بیان اینکه بودجه برگزاری مسابقات مذکور توسط انجمن علمی دانشگاه علامه طباطبایی تامین می شود،گفت: به همه شرکت کنندگان گواهی نامه شرکت در مسابقات اعطا می شود و به هر عضو تیم برنده ۳۰۰ هزار تومان هدیه داده می شود.

انتهای پیام

نوشته مسابقات”دادگاه مجازی” در دانشگاه علامه برگزار شد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس