Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

مرکز آمار: نرخ رشد اقتصادی کشور ۴٫۴ درصد شد

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش روز یکشنبه کشاورزنیوز از مرکز آمار ایران، تولید ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۷۶ در سه ماهه نخست سالجاری به رقم ۱۷۶ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال با نفت و ۱۶۸ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.
در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ۱۶۸ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال و بدون نفت ۱۶۳ هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال بوده است که نشان از رشد ۴٫۴ درصدی تولید ناخالص داخلی کشور در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۵ دارد.
نتایج مذکور حاکی از آن است که در فصل بهار سالجاری رشته فعالیت های کشاورزی ۴ درصد، صنعت ۸٫۸ درصد، خدمات ۲٫۹ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد داشته است، رشد گروه صنعت به طور عمده ناشی از افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی بوده است.
محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی متشکل از ۴۲ رشته فعالیت انجام می شود که براین اساس گروه کشاورزی شامل زیربخش های زراعت، باغبانی، دامداری، جنگلداری و ماهیگیری است. گروه صنعت نیز شامل زیربخش های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تامین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است.
گروه خدمات نیز شامل زیربخش های عمده فروشی، خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات ، واسطه گری های مالی ، مستغلات ، امورعمومی ، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.
به گزارش کشاورزنیوز، امروز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دولت تدبیر و امید در شهر یاسوج رشد اقتصادی کشور در قبل از دولت یازدهم را منفی ۶٫۸ درصد و هم اکنون را ۴٫۴ درصد (در فصل بهار سال ۹۵) اعلام کرد و آن را ناشی از غیرت جوانان ایرانی دانست.
اقتصام**۹۱۸۶ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

نوشته مرکز آمار: نرخ رشد اقتصادی کشور ۴٫۴ درصد شد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز