متصرفان دریاچه زریبار مریوان جریمه شدند

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

متصرفان دریاچه زریبار مریوان جریمه شدند

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

یوسف محمدی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز اظهار کرد: در این پیوند، ۱۸ هزار و ۵۵ مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه ها و دریاچه زریبار رفع تصرف شده است.
وی اظهار کرد: در مدت یک سال گذشته ۲۷۴ مورد تصرف حریم و بستر رودخانه ها در این شهرستان شناسایی شده که ۹۳ مورد آن رفع تصرف و مابقی در مراحل مختلف قضایی است.
وی افزود: سرپرست اداره منابع آب مریوان گفت: از مقدار اراضی رفع تصرف شده، هشت هزار و ۷۱۰ مترمربع آن مربوط به حاشیه دریاچه زریوار است که با همکاری و همراهی فرماندار شهرستان و تعامل دستگاه قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.
به گفته وی همچنین در این مدت ۱۱۴ مورد موتور تلمبه غیرمجاز شناسایی، ۳۹ مورد آن با اخذ دستور قضایی توقیف شده و ۱۶۶ مورد کنترل پروانه بهره برداری برداشت موتور تلمبه نیز از منابع آبی صورت گرفته است.
محمدی اظهار کرد: با توجه به تأثیرات مخرب برداشت های بی رویه از معادن شن و ماسه رودخانه ای بر وقوع سیل، در این مدت ۱۸ مورد معادن شن و ماسه شهرستان نیز مورد بازرسی قرار گرفته است.
دریاچه زریبار یکی از منحصر به فردترین دریاچه های آب شیرین در جهان بشمار می رود و تمامی شرایط جامع یک تالاب بین المللی را دارد.
حجم تقریبی آب دریاچه حدود ۳۰ میلیون مترمکعب برآورد شده و محیط تالاب حدود ۲۲٫۵ کیلومتر و میزان متوسط بارندگی ۷۸۶ میلیمتر در سال است.
طول دریاچه زریوار حدود پنج کیلومتر و عرض آن حدود ۱٫۶ کیلومتر بوده و وسعت تالاب به دلیل تغییرات حجم آبی در فصول مختلف متغییر و حداقل و حداکثر عمق آن به ترتیب دو و شش متر است.
این دریاچه در فاصله سه کیلومتری غرب مریوان قرار گرفته و مریوان نیز در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
۷۳۴۸/۳۰۲۰/ ۶۰۴۲ خبرنگار: افسانه گلباغی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

نوشته متصرفان دریاچه زریبار مریوان جریمه شدند اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>