طرح پساب فاضلاب بیرجند با زراعت چوب سال آینده ساماندهی می شود

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

طرح پساب فاضلاب بیرجند با زراعت چوب سال آینده ساماندهی می شود

کشاورزنیوز:

محمدحسین اکبری، روز چهارشنبه به مناسبت پنجم اسفند، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس به خبرنگاران افزود: استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر بیرجند در مصارف کشاورزی به دلیل آثار سوء بهداشتی پذیرفته شده نیست.
پساب فعلی تصفیه خانه فاضلاب بیرجند افزون بر ۱۲۰ لیتر در ثانیه است که با توجه به طرح های توسعه فاضلاب در مرکز استان و احداث تصفیه خانه جدید، این مقدار به ۲۴۰ لیتر در ثانیه در حال افزایش است.
به گفته اکبری موافقت نامه کاشت درختان زود رس در نزدیکی تصفیه خانه اخذ شد و از میزان پساب فعلی تصفیه خانه، ۴۵ لیتر در ثانیه به این امر اختصاص می یابد.
وی در ادامه به اقدامات و فعالیتهای انجام شده توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: امسال برای نخستین بار مجوز عرضه و فروش نهال مثمر و غیر مثمر شناسنامه دار و برخی گل های خاص فضای سبز با قیمت مناسب به این سازمان داده شد.
وی ادامه داد: تاکنون در این زمینه هشت فقره مجوز در بیرجند صادر شد و مشاوره تخصصی رایگان توسط کارشناسان در محل فروش نهال ( بلوار شهدای عبادی بیرجند) انجام می شود.
اکبری، پیگیری واگذاری صدور پروانه تاسیس واحدهای گلخانه از ۱۰ متر تا ۱۰هکتار را یکی از فعالیت های شاخص این سازمان برشمرد و یادآور شد: همچنین امسال بازدید فنی از کمباین ها توسط کارشناسان متخصص و صدور معاینه برای ۹۱ دستگاه کمباین مستقر در شهرستان ها انجام شد.
وی افزود: در حال حاضر دو هزار و ۴۶۰ نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در این سازمان عضو هستند.
وی همچنین از عضویت ۱۶۸ شرکت حقوقی در این تشکل خبر داد و گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی از سال ۸۳ آغاز به کار کرد و امسال پنج شرکت جدید به عضویت آن افزوده شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بیان کرد: ۱۹۰ پیمانکار حقیقی رتبه بندی شده با ۷۸ مشاوره و ۷۴ پیمانکار حقوقی رتبه بندی شده با پنج مشاوره اکنون با این سازمان همکاری می کنند.
اکبری ادامه داد: از ابتدای تاسیس این سازمان تاکنون ۲۶۴ پروانه اشتغال برای اعضای حقیقی و تعداد ۳۹ فقره پروانه برای اعضای حقوقی سازمان صادر شده است.
وی برگزاری دوره های آموزشی برای اعضا و بهره برداران را از دیگر فعالیتهای سازمان ذکر کرد و افزود: با برگزاری ۲۱۵ دوره آموزشی تاکنون شش هزار و ۶۷۱ نفر از این دوره های آموزشی بهره مند شدند.
۲۰۴۷/۷۵۵۷

انتهای پیام /*

نوشته طرح پساب فاضلاب بیرجند با زراعت چوب سال آینده ساماندهی می شود اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس