Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

سفیر بلغارستان: تنوع صنعتی و کشاورزی استان مرکزی بی نظیر است

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز، خریستو پولنداکف روز چهارشنبه در جمع مدیران صنعتی و صاحبان صنایع استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: بازدیدهای مختلفی از ظرفیت ها و زیرساخت های صنعتی و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران از سوی سفارتخانه بلغارستان صورت گرفته، اما نقش استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی این کشور، برجسته تر است.
وی ادامه داد: صنعت آلومینیوم و ساختمان در اراک، نقطه قوتی برای توسعه همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی ایران با بلغارستان است.
سفیر بلغارستان در ایران بیان کرد: بلغارستان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده های فلز آلومینیوم، بخش قابل توجهی از قطعات خودروهای اروپا را تولید می کنند و امکان سنجی برای خرید آلومینیوم از اراک در دستور کار قرار می گیرد.
وی ادامه داد: بلغارستان تامین کننده قطعات شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا از جمله بنز، بی ام و و فولکس واگن است و با توجه به اینکه شرکت های ساخت قطعات خودرو در استان مرکزی حیات اقتصادی دارند، برنامه ریزی برای تبادل دانش و فناوری تولید با ایران در دستور کار قرار می گیرد.
خریستو پولنداکف اظهار کرد: ساخت انواع ماشین آلات کشاورزی، تولید پرس های سنگین ۶۰۰ تنی، تجهیزات برشکاری لیزری و تولید کودهای شیمیایی از دیگر ظرفیت های کشور بلغارستان است که می توان در این زمینه ها با فعالان اقتصادی و کشاورزی استان مرکزی همکاری مناسبی داشت.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور بلغارستان نزدیک ترین کشور اروپایی به ایران است، صنعتگران ایران به خصوص استان مرکزی می توانند از این کشور به عنوان شاهراه دسترسی به دیگر کشورهای اروپایی بهره مند شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: سفیر بلغارستان در ایران با هدف توسعه همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی بین صنعتگران بلغاری با استان مرکزی به اراک سفر کرده است.
ظفر افشون ادامه داد: بلغارستان به دلیل همسایگی با کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین بازار هدف مناسبی برای کالاهای ایرانی است و فعالان و صنعتگران استان مرکزی باید از این فرصت اقتصادی و تجاری استفاده کنند.
وی اضافه کرد: بازدید ۲۰ هزار گردشگر ایرانی از بلغارستان نشانگر ظرفیت های ارزشمند صنعت توریسم است و امکان سنجی حضور گردشگران بلغاری در ایران و استان مرکزی نیز در دستور کار قرار می گیرد.
بازدید از شرکت های آلومینیوم ایران، آلومرول و شرکت لجور از دیگر برنامه های سفیر بلغارستان در ایران در سفر دو روزه به اراک است.
۳۰۱۷/۳۰۷۵/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

انتهای پیام /*

نوشته سفیر بلغارستان: تنوع صنعتی و کشاورزی استان مرکزی بی نظیر است اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز