ریزگردها هوای ایلام را برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار داد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی و محیط زیست ایران):

مازیار سلیمان نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار ایستگاه های سنجش غبار میزان غلظت گرد و غبار در شهرستان ایلام ۲۴۰ میکروگرم بر مترمکعب و بیش از حد مجاز است.(حد مجاز ریزگردها ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است)
وی افزود: فعالیت این توده تا فردا (چهارشنبه) در آسمان استان ایلام با نوسان در مقدار غلظت ادامه دارد ولی پس از آن بتدریج هوای نقاط جنوبی استان را تحت تاثیر قرار می دهد.
رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان ایلام هم گفت: توده گرد و غبار دیروز از طرف بیابان های کشور عراق شکل گرفت و بتدریج وارد آسمان استان ایلام شد و با میزان غلظت رقیق تا متوسط تا فردا به روند فعالیت خود ادامه می دهد.
مجتبی میهن پرست افزود: با توجه به وزش باد در کشور عراق احتمال شکل گیری یک توده جدید و ورود آن به استان ایلام و تاثیر پذیری مناطق جنوبی این استان از این توده در روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.
به گزارش ایرنا، استان ایلام از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ روز غبارآلود را پشت سر گذاشته است.
استان ایلام دارای هشت ایستگاه سنجش ذرات معلق در هوا است.
گرد و غبار روز گذشته (دوشنبه) مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان مرزی مهران را به تعطیلی کشاند و فعالیت دستگاه های اجرایی این شهرستان به غیر از دستگاه های خدمات رسان و درمانی نیز با ۲ ساعت تاخیر آغاز شد.
هوای استان ایلام سال گذشته ۸۰ روز بخاطر ورود ریزگردها آلوده و ناسالم بود و این موضوع خسارت های بسیاری بر محیط زیست و سلامت مردم، درختان و حیوانات بر جای گذاشته است.
استان ایلام بیش از یک دهه است که با پدیده ریزگردهای عربی که از سمت کشورهای عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای کشور ما می شوند مواجه است و توده های ریزگردها در این سال های خسارت های زیادی را به استان ایلام وارد ساخته است.
هشت ایستگاه سنجش میزان ذرات معلق در هوای استان ایلام را اندازه گیری و ثبت می کند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۷۱۷۲/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

نوشته ریزگردها هوای ایلام را برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار داد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس