روزانه ۱۷ دستگاه کامیون مرکبات از قائمشهر به خارج صادر می شود

کشاورزنیوز:

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی در جلسه سورتینگ داران شهرستان قائم شهر برای رفع موانع و مشکلات صادرات مرکبات با اشاره به اینکه توسعه کشاورزی بر روی پاشنه صادرات می چرخد افزود: این صادرات ضابطه مند و طبق استاندارد تعریف شده نیست.
وی تصریح کرد: صادرات به صورت پیله وری با هدف توسعه پایدار کشاورزی منطبق نبوده و منجر به ضرر و زیان تولیدکننده و صادرکننده در مدت زمان طولانی می شود.
وی خواستار تشکیل تشکل منسجم و قوی برای صادرات پایدار بر اساس اصول و قاعده با یک برند واحد شد و افزود: داشتن یک تشکل واحد و قوی منجر به پیگیری بهتر و موثرتر مطالبات این قشر برای صادرات پایدار، توسعه پایدار بخش کشاورزی، برنامه ریزی برای کاهش هزینه ها و اشتغالزایی مولد خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت: باید به بخش صادرات مرکبات توجه ویژه ای شود تا منافع اقتصادی مناسبی از تولید مرکبات در استان ایجاد شود.
گفت: امسال بیش از دو میلیون تن مرکبات در مازندران تولید می شود که سرانه مصرف مردم بیش از یک میلیون تن است و مازاد مرکبات باید صادر شود.
وی با بیان اینکه باید به بخش صادرات مرکبات توجه ویژه ای شود تا منافع اقتصادی مناسبی از تولید مرکبات در استان ایجاد شود ادامه داد: بیشترین ذخیره سازان و سورتینگ داران فعال در این شهرستان فعالیت دارند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه این شهرستان با داشتن بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار سطح کشت مرکبات از نظر سطح در رتبه چهارم استان قرار داشته و تولید سالانه آن بیش از ۲۵۰ هزار تن می باشد.
۶۰۹۷

انتهای پیام /*

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس