در حاشیه حوزه: صاحب تلگرام سرمایه دار … / دلیل بی مهری به حاتمی کیا / استفتاء تسخیر جن / انتقاد از تعطیلات حوزه

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

در حاشیه حوزه: صاحب تلگرام سرمایه دار … / دلیل بی مهری به حاتمی کیا / استفتاء تسخیر جن / انتقاد از تعطیلات حوزه

کشاورزنیوز:

شفقنا – در حاشیه حوزه / در این بخش شفقنا آنچه در حوزه و رسانه های حوزوی مظرح شده و ممکن است ویژگی و تمایز خاصی داشته باشد، بدون هیچ گونه داوری و صرفا جهت اطلاع منتشر می کند.

*«صاحب تلگرام، سرمایه دار صهیونیستی و رئیس کنگره یهودیان روسیه است»

حجت الاسلام مرتضی رضائیان در گفت و گویی با خبرگزاری حوزه گفته است:

*چرا دشمنان به ایران شبکه های اجتماعی ارائه می کنند؟
وی در ادامه به اهداف دشمن از ارائه شبکه های اجتماعی و اینترنت به ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: دشمنان انقلاب با ارائه شبکه های اجتماعی و اینترنت، در صدد تهاجم فرهنگی و اشراف اطلاعاتی بر جامعه ما می باشند که این مشکل بزرگ فقط با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات (اینترنت ملی) حل خواهد شد.
این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: شبکه های اجتماعی مجهزترین و جامع ترین ابزار جاسوسی دشمن از اطلاعات فردی، سازمانی و اجتماعی کشور ماست و سخت افزار و سیستم عامل گوشی های هوشمند؛ به ویژه اندروید برای جاسوسی از اطلاعات کاربران طراحی شده اند؛ مخصوصا هنگامی که شبکه های اجتماعی بر روی آنان نصب شود.
حجت الاسلام رضائیان اظهار داشت: National Security Agency با نام مختصر (NSA) آژانس امنیت ملی آمریکاست که اطلاعات ما را در اینترنت رصد و برای پرونده سازی ذخیره می کند؛ همچنین «گوگل» به عنوان موتور جستجوی اصلی کاربران ایرانی، ابزاری جاسوسی، مدرن و مجهز برای رصد و جمع آوری اطلاعات کاربران است که در اختیار ما قرار داده شده است.
وی در ادامه با اشاره به برخی از شبکه های اجتماعی مرسوم در ایران، ابراز داشت: تلگرام، واتساپ، وایبر، فیسبوک و … ابزارهایی صهیونیستی است که در تلگرام به دلیل امکانات و اختیارات بیشتر کاربران و پخش کلیپ ها و کانال های مستهجن، معضلات فرهنگی و بی اخلاقی افزایش می یابد.
*صاحب تلگرام، سرمایه دار صهیونیستی و رئیس کنگره یهودیان روسیه است
این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: شبکه اجتماعی تلگرام متعلق به «مایکل میری لاشویلی» سرمایه دار صهیونیست و رئیس کنگره یهودیان روسیه است که جزو فرماندهان ارتش اسرائیل نیز بوده و به اشتباه به شبکه اجتماعی ایرانی شهرت یافته است.
*دو سفره رنگین صهیونیست ها برای ایرانیان
حجت الاسلام رضائیان با اشاره به اینکه «ماهواره» و «شبکه های اجتماعی»، دو سفره رنگین صهیونیست هاست که با هزینه های میلیارد دلاری به صورت رایگان در جامعه ایرانی پهن شده است، خاطرنشان ساخت: مارک زاکربیک، صهیونیست مؤسس فیسبوک، واتساپ را به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرده و به جامعه ایرانی به صورت رایگان سرویس دهی می کند که نشان دهنده وجود اهداف شوم آنان برای ما می باشد.
فروش میلیاردی بادیگارد و بی مهری به حاتمی کیا

*یک جهش قابل قبول از حاتمی کیا
در کنار تمام موضوعاتی که مطرح شد، باید کارگردانی این فیلم را یک از جهش‌های خوب ابراهیم حاتمی‌کیا دانست. این فیلم به دلیل پروداکشن و لوکشین‌های مختلف برای هر کارگردانی انجامش سخت است، اما حاتمی‌کیا توانسته در تک تک لحظات صحنه‌هایی که می‌گیرد از استانداردهای خوب سینمایی بهره برده باشد. شاهکار حاتمی‌کیا در این فیلم به سکانس پایانی که در تونل گرفته می‌شود، بر می‌گردد. در این بخش اوج هیجان و درام را می‌بینیم. اتفاقی که در سینمای ما کیمیاست.
در انتقاد از برخورد هیئت داوران با این فیلم باید گفت: به فیلم‌های برگزیده این دوره نگاه کنید، بعد متوجه خواهید شد تا چد حد نسبت به این فیلم جفا شده. در این فیلم هر چیزی که یک اثر کلاسیک نیاز دارد وجود داشت، اما هیچ یک از آنها جز بازی پرستویی دیده نشد. دلیل این اتفاق برای همه کسانی که سینما را حرفه ای دنبال می‌کنند، کاملا مشخص است، زیرا نقدهای دلسوزانه و به حق حاتمی‌کیا از فضای موجود بر سینما و مدیریت آن بسیاری را ناخشنود کرده است، هر چند مردم با استقبال میلیاردی خود از تماشای این فیلم، بخشی از بی مهری ها را جبران کرده اند. / خبرگزاری حوزه
نظر آیت الله العظمی حکیم در خصوص تسخیر جن

حوزه نیوز/ حضرت آیت الله سید سعید حکیم از مراجع عظام تقلید در پاسخ به دو سئوال، نظر خود را در خصوص تسخیر جن بیان کردند.
*سئوال:
در نزد بعضى از مؤمنین طریقى هست که به (تسخیر جن) نامیده مى شود و هنگامى که هدف آن را می پرسیم، می گویند به منظور کار خیر است و یا براى علاج مریض است، آیا این عمل جایز است؟
*پاسخ معظم له:
تسخیر جنّ به خودى خود جایز است، به شرط این که به سحر مبتنى نباشد و به مؤمنى ضرر نرساند، ولى بهتر است که از این کار دورى نمایند.
*سئوال:
شخصى که مریض است و چنین اعتقاد دارد سبب مریضى او از طرف جنّ است، آیا مراجعه کردن به سحر کنندگان و یا منجّم ها و یا به کسانى که احضار جن به جهت علاج مى نمایند جایز است یا نه؟
پاسخ معظم له:
جایز است بر او مراجعه نمودن به کسى که سحر را استخدام نمى کند و این هیچ اشکالى ندارد و اما آن که سحر را استخدام مى کند، مراجعه نمودنش به او جایز نیست، مگر این که ضرر شدیدى داشته باشد و علاجش منحصر به آن باشد.
آیت الله جوادی آملی: نزول باران در واقع افتاده شدن است؛ در حالی که نزول قرآن در واقع آویختن قرآن کریم است

ایشان با اشاره به کیفیت نزول قرآن کریم گفتند: قرآن، یکی از ثقلینی است که از سوی پیامبر (ص) در میان ما به ودیعه نهاده شده است.
این مرجع تقلید افزودند: قرآن کریم از سوی خداوند برما نازل شده؛ البته باران نیز نازل می شود، ولی نزول باران در واقع افتاده شدن است؛ در حالی که نزول قرآن در واقع آویختن قرآن کریم است .
ایشان گفتند: این آویخته شدن نیز به این معنی است که این حبل و طناب الهی دارای دو کارکرد است که اولین آن نجات دهنده از سقوط و دومین خصلت آن، بالابردن بندگان می باشد.
ایشان اظهارکردند: خداوند متعال ما را به چنگ زدن به این ریسمان امر کرده، ولی چنگ زدن، باید با قرب الی الله همراه باشد؛ زیرا اگر از این طناب بالا برویم به این قرب نیز خواهیم رسید.
این مرجع تقلید افزودند: ملتی که به خدا و ثقلین متصل شوند، دیگر به غرب و شرق نیاز نخواهند داشت و در واقع ملتی خواهد بود که شرق و غرب به آنها محتاج می شود.

آیت الله مکارم شیرازی: تعطیلات حوزه نباید این همه به طول می انجامید

آیت الله مکارم شیرازی گفت: با پایان یافتن تعطیلات(که نباید این همه به طول می انجامید)، باید به فعالیت ها و تلاش و کوشش ها افزوده شود و اگر از کمیت کاسته شد، بر کیفیت اضافه گردد.
ایشان خاطرنسشان ساختند: کیفیت گاهی اوقات جای کمیت را می گیرد و باید با افزودن به کیفیت تحصیل و درس و بحث کمیت از دست رفته را جبران کرد.

انتهای پیام

نوشته در حاشیه حوزه: صاحب تلگرام سرمایه دار … / دلیل بی مهری به حاتمی کیا / استفتاء تسخیر جن / انتقاد از تعطیلات حوزه اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس