حفر ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۳۰ هزار متر

با کاربست دکل حفاری ساخت داخل ۳۶ فتح ناوگان ملی حفاری محقق شد
حفر ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۳۰ هزار متر

رئیس دستگاه حفاری ۳۶ فتح از انجام موفق عملیات حفاری ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۳۰ هزار متر با کاربست این دکل ساخت داخل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهرداد کرم پور با اشاره به اینکه سازه اصلی و بخش عمده از تجهیزات و متعلقات این دستگاه در مجتمع صنعتی فجر شیراز ساخته شده و از سال ۹۰ به ناوگان این شرکت پیوست، گفت: این دکل با توان دو هزار اسب بخار در شمار دستگاه های حفاری سنگین ناوگان ملی حفاری است.

وی افزود: چاه های حفر شده بوسیله این دستگاه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و به طور عمده در مخازن پرفشار بوده و عملکرد آن رضایتمندی کارفرما را در برداشته است.

کرم پور اظهار کرد: این دستگاه هم اکنون در حال حفاری یک حلقه چاه توسعه ای در موقعیت میدان نفتی مارون در عمق بیش از سه هزار متری است و پیش بینی می شود تا اوائل فروردین ماه حفر این چاه به اتمام برسد.

رئیس دستگاه حفاری ۳۶ فتح با بیان اینکه این دستگاه تا کنون از سوی شرکت دو بار نمونه و از کارکنان آن تقدیر به عمل آمده است، گفت: کارکنان عملیاتی شاغل بر روی این دکل بین ۱۰ تا ۳۴ سال سابقه کار دارند و در ردیف پرسنل مجرب شرکت محسوب می شوند.

وی با اشاره به ۲۹ سال سابقه کاری خود از جمله هفت سال در مسئولیت رئیس این دستگاه، افزود: در دستگاه های حفاری ایمنی حرف اول را می زند و سلامت کارکنان ، نگهداشت و کاربرد بهینه تجهیزات، تامین و تعویض به موقع قطعات پرمصرف و احساس مسئولیت نسبت به کار از عوامل مهم و با اهمیت در کسب موفقیت ها است.

کرم پور اظهار کرد: داشتن نگاه فنی، توان فراگیری، دانش تجربی و آکادمیک و توان جسمی از ویژگی های خاصی است که باید نیروهای عملیاتی از آن بهره مند باشند و در کنار این ویژگی برخورداری از اخلاق نیکو موجب موفقیت و رشد و پیشرفت فرد می گردد.

نوشته حفر ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۳۰ هزار متر اولین بار در کشاورزنیوز. پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس