تولید ۳٫۵ تن پیله کرم ابریشم در شهرستان خداآفرین

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

تولید ۳٫۵ تن پیله کرم ابریشم در شهرستان خداآفرین

کشاورزنیوز:

منصور عالی پور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش تقاضا برای پیله کرم ابریشم در بازار اظهار کرد: این میزان از ۹۰ جعبه تخم نوغان توزیعی میان پرورش دهندگان کرم ابریشم این شهرستان حاصل شد.
وی بیان کرد: صنعت کرم ابریشم از سال ۹۳ در خداآفرین رونق یافته و امسال نیز حدود ۱۲۵ جعبه تخم نوغان در سطح شهرستان توزیع می شود که پیش بینی می شود ۴٫۵ تن پیله تولید شود.
عالی پور سه روستای آلاجوجه، پسیان و ابراهیم سمیع در بخش منجوان این شهرستان را مرکز پرورش کرم ابریشم اعلام کرد.
وی صنعت پرورش کرم ابریشم توسط زنان به دلیل کمک به اقتصاد خانواده را بزرگترین مزیت این صنعت در خداآفرین دانست.
رییس جهاد کشاورزی خداآفرین همچنین در زمینه توسعه فن آوری این صنعت در دو حوزه جداسازی نخ از پیله و تولید پارچه از نخ ابریشم با مشارکت منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک خبر داد و افزود: یکی از برنامه های جهاد کشاورزی شناسایی و توسعه فعالیت هایی است که به اقتصاد خانواده های روستایی کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه پرورش کرم ابریشم در شهرستان های جلفا و خداآفرین از تولیدات اصلی این منطقه است، از ضعف برنامه ریزی استانی در این حوزه انتقاد کرد وگفت: در صورت وجود برنامه مدون در خصوص مصرف ابریشم تولیدی در بازار داخلی این صنعت توسعه می یابد.
پرورش کرم ابریشم بیشتر در بخش منجوان خداآفرین به دلیل داشتن توتستان های زیاد رونق دارد و بیشتر زنان روستایی از این طریق در آمد کسب می کنند.
۷۴۶۸/۳۰۹۳/۶۱۸۳

انتهای پیام /*

نوشته تولید ۳٫۵ تن پیله کرم ابریشم در شهرستان خداآفرین اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس