تلویزیون با این روال ریزش مخاطب بیشتری خواهد داشت

تلویزیون با این روال ریزش مخاطب بیشتری خواهد داشت

کشاورزنیوز:

هادی کاظمی – بازیگر سریال‌های طنز تلویزیون – با بیان اینکه به مدت چهار سال از تلویزیون دور بوده، ضعف‌های رسانه ملی را برشمرد و مهمترین این ضعف‌ها را کمبود بودجه عنوان کرد.

بازیگر سریال نوروزی «زعفرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در پاسخ به اینکه مهمترین اتفاق سال ۹۴ در تلویزیون چه بود و به عنوان بازیگر از سازمان صداوسیما چه درخواستی در سال جدید دارد؟ خاطرنشان کرد: من همان‌طور که اشاره کردم چهار سال در تلویزیون نبودم و نمی‌دانم چه بگویم. برای عدم حضورم طی این چهار سال خیلی دلایل وجود دارد. کمبود بودجه، پرداخت نشدن دستمزدها و … باعث شد چند سالی از تلویزیون دور شوم. آخرین کاری که برای تلویزیون انجام دادم، سریال «بیدار باش» بود که متأسفانه برایم خاطره بدی داشت و اصلا دوست ندارم برایم یادآوری شود؛ چراکه بعد از پایان این سریال مادرم فوت کرد و اصلا کارم را نتوانستم ببینم؛ ضمن اینکه پولمان را هم ندادند.

وی در ادامه همین صحبت‌هایش تصریح کرد: مسلما زمانی که تلویزیون بودجه کامل و طرح و برنامه‌ریزی درستی نداشته باشد، بازیگران هم کار نمی‌کنند و به سراغ رسانه‌های تصویری می‌روند که همه چیزش درست است و با کمترین خط قرمز‌ها و بیشترین مخاطب‌ کارها را می‌سازند. اگر تلویزیون ما بخواهد همین روال را ادامه بدهد با ریزش مخاطب بیشتری مواجه می‌شود. امیدوارم در سال جدید وضعیت بودجه صداوسیما بهبود یابد و بدهی‌های همکاران را هم تسویه کنند.

این بازیگر در ادامه با بیان اینکه بازی در هر سه سریال نوروز امسال به وی پیشنهاد شده بود، درباره رقابت میان سریال‌های طنز امسال بیان کرد: به نظرم «زعفرانی» یک ملودرام کاملا خانوادگی است که در آن همه چیز وجود دارد. «زعفرانی» گریه، خنده، غصه، شکست و همه چیز را با هم دارد، منتهی بخش‌هایی وجود دارد که کمی شیرین‌تر است؛ ضمن اینکه ما قصدمان خنداندن تماشاگر به آن صورت نیست. به نظرم «زعفرانی» یک زندگی عادی است و اینگونه نیست که تمام کاراکترهای این مجموعه مدام در حال مزه‌پراکنی و شوخی باشند، بلکه بخش زندگی «زعفرانی» جدی‌تر است. من خودم شخصا سریال «زعفرانی» را کمدی نمی‌دانم. از طرفی دیگر به نظرم کلمه رقابت درست نیست و من این کلمه را اصلا در هیچ زمینه‌ای دوست ندارم؛ چراکه رقابت و مسابقه زیرمجموعه جنگ هستند و به نظرم جذاب نیست و ملموس‌تر آن، رفاقت سالم می‌شود.

کاظمی تاکید کرد: به نظرم هیچ رقابتی میان سریال‌های نوروز امسال حاکم نیست و همه کارها متعلق به دوستانمان است. جالب است که من از طرف دو سریال نوروزی دیگر هم پیشنهاد داشتم اما در نهایت به «زعفرانی» آمدم. ما دوست داریم همه دوستانمان در کارشان موفق باشند و این تنوع سلیقه وجود داشته باشد تا هر کسی هر سریالی که دوست دارد را تماشا کند و کانال تلویزیون را مطابق با سلیقه‌اش عوض کند. اینکه صرفا یک شبکه دیده شود درست نیست. به نظر می‌رسد این تنوع سلیقه امسال در نوروز اتفاق خواهد افتاد؛ چراکه ما همه نوع کاری در نوروز امسال داریم.

عکس‌های جدید زعفرانی

او در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره‌ی لزوم کامل بودن فیلمنامه سریال‌ها و تأثیری که بر ایفای نقش بازیگران خواهد گذاشت، تاکید کرد: به نظرم قبل از هر چیزی، فیلمنامه یک کار مهم است. فیلمنامه، تقابلی میان کارگردان و بازیگران است که چه کار کنند. ما در سریال «زعفرانی»‌ چند قسمت اول را خواندیم و از جریان کلی داستان مطلع شدیم. داشتن فیلمنامه کامل، باعث دریافت بهتری از نقش‌ها می‌شود و بازیگر متمرکزتر می‌شود. ما در سریال «زعفرانی» چند قسمت اول را خواندیم و در همان قسمت‌های ابتدایی، همه چیز برایمان روشن شد. فیلمنامه کامل خوب است اما به نظرم وحی مُنزل نیست که حتما فیلمنامه کامل باشد ولی بهتر است که فیلمنامه کامل وجود داشته باشد تا از انتهای کار مطلع باشیم.

کاظمی یادآور شد: طی این سالها کارهایی بوده که من بازی کردم و شاید دو الی سه قسمت اول را خواندم، همه چیز درست بوده ولی بعد از آن دیدیم که کار به کلی تغییر پیدا کرده است. در سریال «زعفرانی» از نوع نگاه آقای محمدی می‌شود به کار این اطمینان را کرد تا انتهای کار با اعتماد پیش رفت. به نظرم این سریال در بخش فیلمنامه راضی کننده است.

بازیگر نقش ماشاالله در ادامه به ایفای نقش در مجموعه نوروزی زعفرانی اشاره کرد و گفت: در ابتدا لازم است بگویم مردم باید درباره «زعفرانی» نظر بدهند که آیا این سریال را دوست داشتند یا خیر؛ اما چیزی که خودم تا این مرحله مشاهده کردم به نظرم «زعفرانی» یک کار ساده و کاملا خانوادگی و زندگی‌وار است و چیز سخت آن چنانی ندارد. همه کاراکترها در این مجموعه کاملا ملموس هستند. من در این سریال نقش داماد خانواده را ایفا می‌کنم که برای خودش شیرین‌بازی‌های خاصی دارد. «زعفرانی» اصلا کمدی نیست اما لحظات شیرینی دارد و یک جا‌هایی کمدی موقعیت دارد، آن هم نه تمام اعضای خانواده بلکه برخی کاراکترها کمی شیرین‌تر از بقیه هستند. من خودم این مجموعه را دوست داشتم و امیدوارم مردم هم دوست داشته باشند.

وی سپس درباره همکاری‌اش با گروه سازنده «زعفرانی» اعلام کرد:‌ به نظرم این گروه عالی هستند. تهیه‌کننده این سریال که آقای ایرج محمدی است و شاید این سومین کاری است که ایشان به من پیشنهاد دادند و من در دو کار قبلی موفق نشدم که با ایشان همکاری کنم اما این بار قبول دعوت کردم. زمانی که فیلمنامه «زعفرانی» را خواندم دوست داشتم. خدا را شکر گروه سازنده هم خوب هستند و بدون هیچ سروصدایی در آرامش کار می‌کنند. به نظرم در سریال «زعفرانی» همه چیز درست است.

هادی کاظمی در پایان درباره جدیدترین کاری که به وی پیشنهاد شده است، گفت: یک پیشنهاد بازی در سریال ماه رمضان سال آینده شبکه یک که «سنگ پا» نام دارد، دارم اما هنوز این مساله به قطعیت نرسیده و فقط در حد یک پیشنهاد است.

سریال زعفرانی

انتهای پیام

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس