ترفندهای افزایش طول عمر باتری یو پی اس

یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که شما در محل کار یا سازمان خود انجام می دهید. باتری های UPS برای مدت زمانی در هنگام قطع برق ، برق شما را تأمین می کنند. این زمان به شما امکان می دهد اسناد خود را ذخیره کنید ، رایانه های خود را خاموش کنید و از دستگاه های خود در برابر آسیب محافظت کنید.

باتری های UPS می توانند سرورهای کامپیوتر ، سیستم های روشنایی ، وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی را تأمین کنند. برای محافظت از لوازم خانگی خود در برابر نوسانات ولتاژ ، از سالم بودن باتری های UPS اطمینان حاصل کنید. . در اینجا چند نکته و راهکار برای افزایش عمر باتری UPS آورده شده است:

5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس

در اینجا ما به شما 5 ترفند افزابش عمر باتری را به شما معرفی می کنیم:

UPS را در جای خشک و خنک نگه دارید

دستگاه UPS باید در مکانی با دمای حدود 25 درجه سانتیگراد نگهداری شود. افزایش دما هر 8 درجه سانتیگراد ، عمر باتری UPS شما را به نصف کاهش می دهد. برای جریان مناسب هوا در اطراف یو پی اس ، حداقل در هر طرف دستگاه حداقل بیش از 5 سانتی متر فضا بگذارید. UPS خود را نزدیک پنجره های باز یا مناطق با رطوبت بالا قرار ندهید

باتری UPS تعویض را در مکانی امن نگه دارید

خرید باتری UPS ایده خوبی است ، اما از ذخیره آن برای مدت طولانی خودداری کنید. باتری های UPS تازه تولید شده می توانند تا یک سال ذخیره شوند ، اما به خاطر داشته باشید که باتری های با دوام طولانی مدت عمر بسیار کمتری دارند.

برای باتری UPS ، ممکن است ظرف 18 تا 30 ماه از بین رفتن کامل ظرفیت رخ دهد. برای به حداقل رساندن آسیب به باتری ذخیره شده UPS ، سعی کنید باتری ها را در دمای بالا ذخیره نکنید و آنها را در 10 درجه سانتیگراد یا پایین نگه دارید.

سالی یک یا دو بار باتری های UPS خود را کالیبره کنید
کالیبراسیون باتری برنامه ریزی شده UPS یک یا دو بار در سال باعث افزایش عمر باتری UPS شما می شود. انجام این کار یک یا دو بار در سال برای سلامت کامل باتری کافی است زیرا کالیبراسیون بیش از حد نیز می تواند عمر باتری UPS را کاهش دهد. باتری های UPS گران هستند بنابراین برای افزایش عمر باتری از یو پی اس اشتباه خودداری کنید.

دستگاه UPS باید در مکانی با دمای حدود 25 درجه سانتیگراد نگهداری شود. افزایش دما هر 8 درجه سانتیگراد ، عمر باتری UPS شما را به نصف کاهش می دهد.

افزایش عمر باطری یو پی اس

تعمیر و نگهداری باتری UPS را به طور منظم انجام دهید

باتری های UPS کاملاً خالی باید حداکثر ظرف 48 ساعت شارژ شوند. حتماً باتری های UPS خود را تخلیه کنید زیرا شارژ بیش از حد و همچنین شارژ بیش از حد باعث مشکلات شارژ باتری و کاهش شدید می شود. عمر باتری. مقاومت داخلی باتری UPS به دلیل خوردگی به طور طبیعی افزایش یافته و عمر باتری UPS را افزایش می دهد. اگر مقاومت داخلی باتری 30٪ افزایش یافته است ، باید باتری UPS خود را تعویض کنید. برای این کار می توانید با آزمایش ظرفیت باتری ، مقاومت داخلی را اندازه گیری کنید.

از وسایل کم مصرف استفاده کنید
استفاده از دستگاه های کم مصرف باعث افزایش عمر باتری UPS شما می شود. لامپ های معمولی همان روشنایی لامپ های رشته ای را فراهم می کنند ، اما 75٪ انرژی بیشتری مصرف می کنند. چراغ های LED از کارآیی بیشتری برخوردار هستند زیرا مصرف انرژی کمتری دارند و عمر بیشتری دارند. برای جلوگیری از بالا رفتن مقاومت و بارگیری روی یو پی اس خود از سیم کشی با کیفیت مناسب استفاده کنید. دستگاه های کم مصرف دمای داخلی UPS را در محدوده نرمال نگه می دارند که باعث افزایش عمر دستگاه می شود.

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس