تامین و تولید ۵۰۰ هزار اصله نهال برای جنگل کاری در تهران

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

کشاورزنیوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، اکبر نجاری ضمن اعلام این مطلب گفت: انواع نهال های تامین شده و تولیدی شامل نهال های سوزنی برگ همچون سرو خمره ای ، سرو نقره ای، سرو شیراز، کاج بروسیا، کاج تهران و … بوده و نهال های پهن برگ شامل: آیلان، زبان گنجشک، افرا، توت، ارغوان، اقاقیا، زیتون تلخ، سنجد و … است.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن هفته منابع طبیعی تعداد ۱۵۵ هزار اصله نهال از گونه های مختلف به منظور کاشت نهال در مراسم مختلف این هفته و همچنین توزیع در بین آحاد مردم، ارگان ها، نهادها، دستگاه های دولتی و نظامی تامین شده است.

نجاری اظهار داشت: برای تامین نهال مورد نیاز استان تعداد ۲۰۰هزار اصله نهال در نهالستان دماوند تولید شده که با توجه به شرایط گونه ها تعداد۱۰هزار اصله از این نهال ها در ارتفاعات شمال تهران و دیگر مناطق مستعد استان کاشته خواهد شد و مابقی این نهال ها در سال ۹۵ در عرصه های مناسب کاشته می شود.

رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تولید ۱۴۵ هزار اصله نهال ازطریق  ایجاد خزانه در نهالستان دماوند را از دیگر اقدامات این اداره کل برشمرد.

انتهای پیام//

نوشته تامین و تولید ۵۰۰ هزار اصله نهال برای جنگل کاری در تهران اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس