بیشترین تجمع عشایر در فصل قشلاق در شاهرود است

کشاورزنیوز:

به گزارش ایرنا حشمت الله جدیدی روز سه شنبه در جلسه شورای عشایری شهرستان شاهرود، با اشاره به وجود دو هزار و ۲۵۰ کیلومتر ایل راه اصلی در استان ابراز داشت: به کمک شهرداری ها، اداره های راه و ترابری و با تلاش بخش خصوصی قسمت های زیادی از این راه ها مرمت شده است.
وی افزود: با این همه ا مرمت راه های فرعی نیز که مورد مطالبه عشایر است باید در دستور کار قرار گیرد.
وی ضمن تأکید بر توجه بیشتر به مشکلات عشایر خاطر نشان کرد: عشایر هر منطقه ریشه های تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن منطقه هستند و اگر آن ها را از دست دهیم طبیعت را نیز از دست خواهیم داد.
مدیر امور عشار استان با بیان اینکه در مدیریت طبیعت باید عشایر را در اولویت قرار داد، اظهار داشت: باید در برابر تخلفات صورت گرفته در طبیعت واکنش محکمی نشان داد اما تخریب منابع طبیعی توسط عشایر صورت نمی گیرد.
همچنین دبیر شورای عشایر شهرستان شاهرود در این جلسه ضمن تأکید بر نقش مهم عشایر در امنیت غذایی و تولید صنایع دستی کشور خاطر نشان کرد: این جامعه کم توقع با کم ترین امکانات بیشترین خدمات را به جامعه ارائه می دهد.
رضا نقی زاده سبک زندگی عشایر را نمونه بارزی از اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: هر سیاه چادر یک واحد اقتصادی است که همه اعضای آن از کوچکترین تا بزرگ ترین فرد مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه بیشتر به جامعه عشایری افزود: سیاست گذاری و ارائه برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی ذیربط در کوچ و اسکان عشایر و تأمین نیازهای اولیه بهداشتی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی از جمله اهداف شکل گیری شوراهای عشایری است.
۶۱۶۷

انتهای پیام /*

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس