بهره برداری از نخستین واحد پروش گاومیش در شهرستان کیار

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

بهره برداری از نخستین واحد پروش گاومیش در شهرستان کیار

به گزارش کشاورزنیوز؛

کورش رضایی روز شنبه در گفت و گو با کشاورزنیوز افزود: این طرح تولید دامی با سرمایه گذاری بخش خصوصی وهمت کارشناسان آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان، پرورش ۴۰ راس گوساله گاومیش گوشتی در این واحد تولیدی ممکن شد.
وی با اشاره به تجهیز واحد دامی یادشده به استخر آب مناسب برای شنا و پایین آوردن دمای بدن دام پرورشی را یادآورشد و تصریح کرد: استفاده از منابع غذایی کم قیمت، توان بالای سازگاری با محیط اطراف ، مقاومت در برابر بیماری ها و نیز تولید گوشت و شیر با ارزش می تواند تحول بزرگی در اقتصاد روستاییان ایجاد کند.
رضایی بیان کرد: گاومیش در برابر اغلب بیماری ها مقاوم است و هزینه نگهداری و پرورش این حیوان ۳۰ درصد کمتر از دامهای سنگین دیگر و گوشت آن هم ترد و کم چرب است.
مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرستان کیار میزان گوشت تولیدی از پروار گوساله گاومیش ۲۴ ماهه را ۷۰۰ کیلوگرم برآورد کرد و توضیح داد: ترغیب دامپروران شهرستان و استان به پرورش این گونه دام سنگین با توجه به پدیده خشکسالی و کمبود علوفه مطلوب در درآمد بهره برداران نقش موثری خواهد داشت.
شهرستان کیار چهارمحال و بختیاری در ۴۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان واقع است.
۶۱۹۹/

انتهای پیام /*

نوشته بهره برداری از نخستین واحد پروش گاومیش در شهرستان کیار اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>