برگزاری نخستین همایش اسانس ایران در قمصر کاشان

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

برگزاری نخستین همایش اسانس ایران در قمصر کاشان

کشاورزنیوز:

به گزارش ایرنا دبیر علمی این همایش روز سه شنبه در این آیین اظهار کرد: از ۵۰ مقاله پذیرفته شده در همایش ۹ مقاله به صورت سخنرانی و ۴۱ مقاله در قالب پوستر ارائه می شود.
سعید معصوم گفت: برقراری ارتباط علمی و پژوهشی با مراکز ملی در زمینه‌های مختلف گیاهان اسانس‌دار، برنامه ‌ریزی برای بهره‌گیری موثر از ظرفیت‌ها، تجربیات و پژوهش‌های ملی و تبیین، ترویج‌، نهادینه سازی و اصلاح نگرش جامعه نسبت به گیاهان اسانس‌دار از جمله اهداف این همایش دو روزه است.
وی استفاده از ظرفیت‌ها رسانه‌ ها و حمایت از اطلاع‌رسانی در رسانه‌های عمومی، تخصصی٬ برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی در حوزه گیاهان اسانس‌دار٬ جذب، انتقال و بومی‌سازی علوم و فناوری‌های پیشرفته سایر کشورها٬ پشتیبانی از تحقیقات بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی اولویت دار و نمایش دستاوردهای متخصصان و فناوران را از دیگر اهداف این همایش دانست.
عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه کاشان افزود: نخستین همایش اسانس ایران با محورهای شناسایی و معرفی گیاهان اسانس دار٬ کشت و پرورش گیاهان اسانس‌دار٬ برداشت و فرآوری گیاهان اسانس‌دار٬ فناوری تولید اسانس و محصولات با ارزش افزوده٬ تجزیه کمی و کیفی گیاهان اسانس‌دار٬ کنترل کیفی اسانس و محصولات مرتبط برگزار می شود.
وی شناسایی اجزای موثر در فعالیت‌ دارویی اسانس به کمک کمومتریکس٬ کاربرد فن آوری‌های نوین در تهیه و فرآوری اسانس٬ تجارت ملی و بین‌المللی اسانس را از دیگر محورهای همایش برشمرد.
کاشان با یکهزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت گل و تولید سالیانه هفت هزار تن گل محمدی در گلستان های بخش های قمصر، برزک، نیاسر، جوشقان و کامو، بخش مرکزی و روستاهای شهرستان به عنوان مهمترین مرکز تولید گل محمدی و گلاب در کشور مطرح است.
این شهرستان دارای ۲۵ کارخانه صنعتی و یکهزار و ۵۰۰ کارگاه سنتی و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دیگ است که در حال تولید گلاب، عرقیات گیاهی، اسانس و عطر گل محمدی بوده و زمینه اشتغال ۱۰ هزار بهره بردار را فراهم آورده است که در زمان کاشت، داشت و برداشت این آمار به ۲۲ هزار نفر افزایش می یابد.
۳۰۰۹/۶۰۲۱

انتهای پیام /*

نوشته برگزاری نخستین همایش اسانس ایران در قمصر کاشان اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس