Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

برداشت ۱۷هزار تن انار از باغ های  شهرضا

به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز مرتضی کافی روز پنجشنبه در بازدید از باغ های انار شهرضا گفت: برداشت انار دراین شهرستان نسبت به سال زراعی گذشته ۲۳درصد افزایش داشته است.
کافی تصریح کرد: شهرضا دارای سه هزار و ۶۰۰ هکتار باغ است که محصولاتی مثل انار، انگور، سیب، گردو، به و آلبالو از آن برداشت می شود.
وی سطح باغ های اناراین منطقه را هزار و ۶۵۰ هکتار عنوان کرد و گفت: در شهرضا یک هزار و ۴۰۰ هکتار باغ مثمر و ۲۵۰ هکتار باغ جدید الاحداث وجود دارد که مقام سوم استان را به خود اختصاص داده است.
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرضا اظهار کرد: ۷۰۰ هکتار از سطح زیر کشت انار شهرضا مربوط به باغ های سنتی است که در این باغ ها انواع ارقام محلی این محصول مانند مخمل، ملس، دانه سیاه، پوست سفید دانه صورتی شیرین و پوست سفید ترش وجود دارد.
کافی گفت: از سال ۱۳۸۲ تاکنون ۹۵۰ هکتار باغ انار به صورت مکانیزه و با شیوه های نوین باغداری و آبیاری به تفکیک بهترین ارقام احداث شده است.
وی تصریح کرد: ۴۰ درصد از باغ های مکانیزه انارشهرضا تولید کننده برجسته ترین ارقام صادراتی معرفی شده از طرف وزارت جهاد کشاورزی و بقیه از بهترین ارقام بومی است.
وی گفت: شهرستان شهرضا از لحاظ سطح زیر کشت، سومین شهرستان استان است که ۱۶ درصد سطح زیر کشت و ۲۳ درصد تولید استان را به خود اختصاص داده است.
پ/۷۱۴۴ / ۶۰۲۲/

انتهای پیام /*

نوشته برداشت ۱۷هزار تن انار از باغ های شهرضا اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز