برداشت گندم در سطح بیش از ۱۴ هزار هکتار از اراضی مهران آغاز شد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

برداشت گندم در سطح بیش از ۱۴ هزار هکتار از اراضی مهران آغاز شد

کشاورزنیوز:

حجت عارف روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۶۰ دستگاه کمباین به منظور برداشت محصول گندم در نظر گرفته شده است و پیش بینی می کنیم ۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شود.
وی از فعالیت چهار مرکز خرید گندم با نرخ تعیین شده در این شهرستان نیز خبر داد و افزود: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی برای سال زراعی جدید ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال و گندم دوروم ۱۳ هزار و ۶۸ ریال تعیین شده است.
وی تاکید کرد: در چند روز گذشته سه هزار تن گندم مازاد بر نیاز توسط این مراکز از کشاورزان گندمکار شهرستان مهران خریداری و ذخیره سازی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی مهران توسعه بخش کشاورزی این شهرستان را یکی از مهمترین برنامه این سازمان اعلام کرد و یادآور شد: مهران به دلیل داشتن زمین های آبی یکی از مستعدترین مناطق استان ایلام برای کشاورزی به ویژه کشت گندم است.
عارف از تشکیل کمیته نظارت بر برداشت و خرید گندم و نظارت مستمر بر مراکز خرید گندم نیز خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه های عضو ستاد برداشت، برداشت محصول به موقع انجام شود تا با مشکل رطوبت محصول مواجه نشویم.
شهرستان ۳۰ هزار نفری مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام واقع است در سال زراعی جاری ۹ هزار هکتار از اراضی آبی این شهرستان و پنج هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی دیم به کشت گندم اختصاص یافته است.
۷۱۷۰/۹۰۰۲

انتهای پیام /*

نوشته برداشت گندم در سطح بیش از ۱۴ هزار هکتار از اراضی مهران آغاز شد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس