برخورد با ساخت وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی فردیس

برخورد با ساخت وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی فردیس

کشاورزنیوز:

نصرت اله صالحی مهر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: یکی از اولویت های این اداره حفظ اراضی کشاورزی در حریم مشکین دشت فردیس است.
وی گفت: قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات، ضمن حمایت از سرمایه گذاری های اقتصادی، حفظ اراضی کشاورزی و قابل کشت و زرع را برای تامین غذای کشور ضروری می داند، زیرا تامین غذا و مایحتاج غذایی در کشور ما یک اصل بی بدیل به شمار می رود.
وی ضمن هشدار درباره هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی، افزود: عزم مسئولین در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های زراعی و باغی جدی و قاطع است.
صالحی مهر افزود: دوهزارو ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، یک هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی باغات و ۶۵۰ هکتار زراعت در شهرستان فردیس وجود دارد.
رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: سالانه ۱۷۵ هزارتن تولیدات زراعی،هشت واحد گاوداری صنعتی،۱۵ واحد گاوداری سنتی،۸۵۴ گلنی زنبور عسل،چهار واحد استخر پرورش ماهی،۴۵ خانوار عشایربا ۱۰ هزار و ۱۰ راس دام سبک در این شهرستان تولید می شود.
صالحی مهرافزود: ۸۰ هکتار زمین آبیاری بارانی انجام می شود و ۶۰ هکتار اراضی در دست مطالعه و تامین اعتبار از سوی وزارت جهاد کشاورزی است.
سامانه ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی در اداره جهاد کشاورزی فردیس راه اندازی شده است./۳
۷۴۱۷/۱۵۳۵

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

۰۰

نوشته برخورد با ساخت وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی فردیس اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس