براي رُفَيِّع و بلنداي مقاومت، ايثار و صبر بي نهايت مردمش

براي رُفَيِّع و بلنداي مقاومت، ايثار و صبر بي نهايت مردمش

رُفَيِّع شهري است در استان خوزستان، در ۲۵کیلومتری غرب هویزه ، ۵۰ کیلومتری جنوب غرب سوسنگرد و ٣ كيلومتري تالاب هورالعظيم. رُفَيِّع شهري است كه آسايش مردمانش طي هشت سال دفاع مقدس فداي حيثيت، كيان و آزادگي ايران عزيز اسلامي شد و در اين راه تمامي ناملايمات را به جان رنجور خود خريد و دم برنياورد تا ايران سربلند و مقتدر بماند.

گرچه شهر رُفَيِّع در عملیات طریق القدس در محور بستان، در دهم آذرماه ۱۳۶۰ از تصرف دشمن بعثی عراق خارج شد اما جنگ در آن پايان نيافت و كماكان ادامه دارد.

اين شهر هنوز هم بوي جنگ و ايثار مي دهد و صفوف سِتَبر ايستادگي در آن برقرار است. مردان، زنان و كودكان رُفَيِّع هنوز با رشادت و دلاوري، دوشادوش يكديگر در حال مقاومت هستند و شهري كه تا ديروز از مرزهاي ميهن و سرزمين خويش دفاع مي كرد امروز براي حيات، زندگي و حفظ زادگاهش پايداري مي كند.

پايداري مردم رُفَيِّع را امروز همه به چشمِ ديده و جان ديدند. امروز همه ديدند حلقه هاي زنجيروار مردمي كه تنه به تنه هم دادند تا سدي بسازند در برابر سيلاب و در مقابل ويراني مزارع و خانه هايشان سرافرازانه بايستند تا تار و پور حيات از مأمنشان رخت بر نبندد.

اين مردمان شانه به شانه هم محكم ايستادند تا سيل بند شكسته ترميم شود. اما گرچه شكستگي اين سيل بند ترميم نشد اما دستان به هم گره كرده اين مردمان صبور، جوانه هاي اميد را بارور ساخت تا همگان بدانند كه مردم اين سرزمين با دست خالي نيز حماسه همدلي و همبستگي مي آفرينند.

مردم رُفَيِّع امروز در حالي همدلي و همبستگي آفريدند كه چندي پيش عطش و تشنگي راه را بر رگ هاي زندگي در اين پهنه كوچك بسته بود، هور در آتش مي سوخت و رُفَيِّع در دود گم و پيدا مي شد. مردم رُفَيِّع امروز در حالي همدلي و همبستگي آفريدند كه رنج سر ريز فاضلاب، آلودگي آب، به گِل نشستن رودخانه نيسان، خاطره سوختن گام ميش ها، گُر گرفتن هور العظيم و عدم بهره مندي از ساختارهاي مناسب شهري چون باري گران بر شانه هايشان سنگيني مي كند.

مردم رُفَيِّع علي رغم تن رنج كشيدشان، حماسه همدلي و همبستگي آفريدند چون قلبي به وسعت دريا، عزمي به بلنداي آسمان ، غيرتي به استواري ايمان دارند و مام وطن را چون گوهري درخشان در سينه حفظ مي كنند. درود بر مردم غيور و قهرمان سرزمينم…

سارا ممبيني

نوشته براي رُفَيِّع و بلنداي مقاومت، ايثار و صبر بي نهايت مردمش اولین بار در کشاورزنیوز. پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس