اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت های توهین آمیز را عرضه کرد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت های توهین آمیز را عرضه کرد

کشاورزنیوز:

اینستاگرام در آخرین بروزرسانی خود برای برخی از کاربران این شبکه اجتماعی قابلیت فیلتر کردن برخی از کلمات در کامنت ها را عرضه کرد. اکنون این شبکه اجتماعی با معرفی مکانیزم فیلترینگ جدید که از سوی کاربران قابل تغییر و شخصی سازی است ( با قابلیت اضافه کردن کلمات جدید) به آنها اجازه میدهد تا از نمایش کامنت های حاوی این کلمات در پست های خود جلوگیری کنند.

به گزارش «کشاورزنیوز» این قابلیت جدید در اینستاگرام به کاربران اجازه میدهد تا حد زیادی از شر اسپمرها و ترول های اینترنتی مزاحم در این شبکه اجتماعی راحت شوند.


برای اولین بار روزنامه واشنگتن پست بود که هفته گذشته اعلام کرد اینستاگرام قصد دارد تا یک چنین مکانیزم فیلترینگ را در این شبکه اجتماعی استفاده کند. این روزنامه اشاره کرده بود که این قابلیت به شکل محدود برای برخی از کاربران اینستاگرام که تعداد فالورهای آنها بالا است عرضه خواهد شد.

«نیکی جکسون کولاکو» مدیر بخش سیاستگذرای امنیتی اینستاگرام در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست اشاره کرده است که این قابلیت جدیدی بخشی از سیاست های اینستاگرام برای تبدیل کردن این شبکه اجتماعی به یک شبکه دوستانه، سرگرم کننده و از همه مهمتر امن است. اینستاگرام اشاره کرده است که در حالی که این مکانیزم جدید اکنون در اختیار سلبریتی ها قرار دارد به زودی برای همه کاربران اینستاگرام عرضه خواهد شد.


این همه در حالی است که اکنون فضای اینستاگرام به ویژه از سوی برخی از ترول های ایرانی به شدت تبدیل به یک فضای مسموم شده است و کاربران بسیاری از کامنت ها و سخنان توهین آمیز کاربران دچار آزار و اذیت مجازی میشوند. قابلیت جدید اینستاگرام اما این امکان را میدهد که مشکل ترول های اینترنتی و حملات گسترده به حساب های کاربری این شبکه اجتماعی تا حد زیادی برطرف شود.

نوشته اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت های توهین آمیز را عرضه کرد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>