افزایش ۲۰ درصدی کشت زعفران در مهریز یزد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

افزایش ۲۰ درصدی کشت زعفران در مهریز یزد

به گزارش کشاورزنیوز؛

کامیار رسولی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز علت این افزایش کشت را شرایط مناسب آب و هوایی ، در آمد مناسب و همچنین فعالیت های ترویجی و اطلاع رسانی جهاد کشاورزی عنوان کرد .
وی ادامه داد: هم اکنون افزون بر ۷۰ هکتار از سطح باغ های شهرستان مهریز در حوزه شهر و برخی مناطق در بخش مرکزی در روستاها به کشت زعفران اختصاص دارد و همه ساله شاهد افزایش آن هستیم .
مدیر جهاد کشاورزی مهریز با بیان اینکه زعفران جزو گیاهان کم آبخواه محسوب می شود به گسترش آن در این شهرستان بخاطر کمبود شدید منابع آبی اشاره و بر توجه خاص کشاورزان به آن تاکید کرد.
رسولی گفت: از برنامه های مهم و همیشگی این اداره در سال های اخیر توصیه برای کشت زعفران و توزیع پیازه مناسب آن بوده است که در این مدت کارهای خوبی انجام گرفته است و با قوت ادامه خواهد داشت.
مدیرجهاد کشاورزی مهریز گفت: توزیع پیاز زعفران ، ارایه توصیه های فنی ، معرفی کشاورزان برای دریافت تسهیلات ، توزیع بذر و نظارت بر کاشت ، داشت و برداشت جزو برنامه های جهاد کشاورزی است .
رسولی خاطر نشان کرد:حدود ۲۰۰ خانوار کشاورز در شهر و مناطق روستایی در بخش مرکزی مهریز در زمینه کاشت ، داشت و برداشت زعفران در شهرستان فعالیت دارند .
سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار است.
شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری یزد قرار دارد.
۷۵۴۱/ ۵۰۵۴ خبرنگار:ندا سبحان زاده**انتشار: بهنام احمدی *
[email protected]

انتهای پیام /*

نوشته افزایش ۲۰ درصدی کشت زعفران در مهریز یزد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>