Posted on

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

افزایش ۲۰ درصدی کشت زعفران در مهریز یزد

به گزارش کشاورزنیوز؛

کامیار رسولی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز علت این افزایش کشت را شرایط مناسب آب و هوایی ، در آمد مناسب و همچنین فعالیت های ترویجی و اطلاع رسانی جهاد کشاورزی عنوان کرد .
وی ادامه داد: هم اکنون افزون بر ۷۰ هکتار از سطح باغ های شهرستان مهریز در حوزه شهر و برخی مناطق در بخش مرکزی در روستاها به کشت زعفران اختصاص دارد و همه ساله شاهد افزایش آن هستیم .
مدیر جهاد کشاورزی مهریز با بیان اینکه زعفران جزو گیاهان کم آبخواه محسوب می شود به گسترش آن در این شهرستان بخاطر کمبود شدید منابع آبی اشاره و بر توجه خاص کشاورزان به آن تاکید کرد.
رسولی گفت: از برنامه های مهم و همیشگی این اداره در سال های اخیر توصیه برای کشت زعفران و توزیع پیازه مناسب آن بوده است که در این مدت کارهای خوبی انجام گرفته است و با قوت ادامه خواهد داشت.
مدیرجهاد کشاورزی مهریز گفت: توزیع پیاز زعفران ، ارایه توصیه های فنی ، معرفی کشاورزان برای دریافت تسهیلات ، توزیع بذر و نظارت بر کاشت ، داشت و برداشت جزو برنامه های جهاد کشاورزی است .
رسولی خاطر نشان کرد:حدود ۲۰۰ خانوار کشاورز در شهر و مناطق روستایی در بخش مرکزی مهریز در زمینه کاشت ، داشت و برداشت زعفران در شهرستان فعالیت دارند .
سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار است.
شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری یزد قرار دارد.
۷۵۴۱/ ۵۰۵۴ خبرنگار:ندا سبحان زاده**انتشار: بهنام احمدی *
[email protected]

انتهای پیام /*

نوشته افزایش ۲۰ درصدی کشت زعفران در مهریز یزد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز