اعلام اسامی وزرای پیشنهادی العبادی و تعویق جلسه رای اعتماد پارلمان به ۲۱ فروردین

اعلام اسامی وزرای پیشنهادی العبادی و تعویق جلسه رای اعتماد پارلمان به ۲۱ فروردین

کشاورزنیوز:

شبکه خبری المیادین دقایقی پیش گزارش داد که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق با اعلام که کابینه پیشنهادی وی به پارلمان این کشور شامل تنها ۱۸ وزارتخانه است، تاکید کرد که وزرای جدیدی برای ۱۶ وزارتخانه معرفی کرده با این حال بنا به شرایط امنیتی حساس، وزرای کشور و دفاع را در پست های خود باقی گذاشته است.

بنا بر اخباری که رسانه های خبری جهان عرب دریافت کرده اند، نخست وزیر عراق هر یک از «الشریف علی»، «علی علاوی» و «عبدالرزاق العیسی» را به ترتیب برای تصدی وزارتخانه های امور خارجه، دارایی و آموزش عالی معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش، «نزار سالم»، «یوسف الاسدی» و «هوشیار امین» نیز به ترتیب از سوی العبادی برای تصدی وزارتخانه های نفت، حمل و نقل و آبادانی و مسکن معرفی شده اند.

نخست وزیر عراق همچنین پیشنهاد داده که مسئولیت وزارتخانه های برق، آموزش و پرورش و کشاورزی و منابع آبی به ترتیب به «علاء دشیر»، «علی الجبوری» و «حسن الجنابی» واگذار شود.

العبادی هر یک از «محمد نصرالله»، «وفاء المهداوی»، «علاء مبارک» و «عقیل یوسف» را نیز برای تصدی وزارتخانه های دادگستری، کار و مهاجرت، بهداشت و فرهنگ و جوانان پیشنهاد کرده است.

نخست وزیر عراق همچنین متعهد شده که ظرف یک ماه تمامی معاونان وزارتخانه ها، سازمان های دولتی و ۱۰۰ مدیرکل را تغییر دهد.

این در حالی است که بر اساس کابینه پیشنهادی العبادی، شماری از وزارتخانه های عراق در یکدیگر ادغام شده و شماری دیگر نیز به سازمان تغییر یافته اند.

بر اساس این گزارش، پارلمان عراق در جلسه امروز (پنج شنبه) خود تصمیم گرفت که در جلسه بعدی خود که قرار است ۲۱ فروردین برگزار شود، بر سر وزرای پیشنهادی نخست وزیر این کشور رای گیری کند و تا آن زمان نیز گروه های سیاسی به بررسی شرایط وزرای پیشنهادی بپردازند.

انتهای پیام

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس