اعضای نظام صنفی کشاورزی خراسان جنوبی تا پایان سال ۳۵ درصد افزایش می یابد

کشاورزنیوز:

محسن اسفندیاری روز شنبه در جلسه نظام صنفی کارهای کشاورزی خراسان جنوبی افزود: نظام صنفی می تواند به عنوان رکن اصلی بخش کشاورزی در زمینه تولیدات کشاورزی استان نقش مهمی ایفا کند.
وی با بیان اینکه دو سال از شروع فعالیت نظام صنفی کارهای کشاورزی در استان می گذرد، گفت: با توجه به سابقه کم فعالیت این صنف در استان اما اقدامات شایسته ای در سطح استان انجام شده است.
وی با اشاره به راه اندازی نظام صنفی کارهای کشاورزی در ۱۱ شهرستان استان بیان کرد: برای تبیین جایگاه این صنف در بخش کشاورزی تاکنون جلسات متعددی با حضور مسئولان شهرستان ها و نظام صنفی کشاورزی برگزار شده است.
اسفندیاری پروانه نظام صنفی را همانند شناسنامه کشاورزان دانست و عنوان کرد: پروانه نظام صنفی مانند سایر پروانه ها باید به جایگاه قانونی خود برسد و در پرداخت تسهیلات به کشاورزان ملاک قرار گیرد.
وی کشاورزی پایدار را تنها راه نجات بخش کشاورزی استان ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به شرایط موجود و کمبود منابع آبی باید تلاش کنیم کشاورزی سنتی در استان به سمت کشاورزی پایدار سوق داده شود.
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه نیز از طریق ویدئو کنفرانس در ادامه این جلسه افزود: در حال حاضر دو هزار و ۴۷۱ فقره پروانه نظام صنفی در بخش های مختلف کشاورزی شهرستان صادر شده است.
حسین سرچاهی با بیان اینکه یکی از مشکلات بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان بحث بیمه است، گفت: تاکنون ۶۰۰ نفر از بهره برداران این بخش بیمه شدند و از تخفیف ۷۰ درصدی بهره مند می شوند اما کشاورزانی که دارای پروانه نظام صنفی هستند نمی توانند از این مزیت برخوردار شوند.
۲۰۴۷/۷۵۵۷

انتهای پیام /*

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس